Четвер, Тра 6, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Ноутбук може і належав мені, проте ймовірно зламаний російськими спецслужбами, — Гантер Байден

Понеділок, 3 травня 2021 року

Гантер Байден прибуває на інавгурацію Джо Байдена, Капітолія, США 20 січня 2021 року (Win McNamee/Getty Images)

Син президента США Джо Байдена Гантер визнав, що ноутбук з багатьма раніше секретними повідомленнями може бути його, але також припустив, що ноутбук могли зламати росіяни.

«Це може бути ноутбук, який у мене викрали. Можливо він зламаний. Можливо це була російська розвідка» — сказав Гантер Байден в інтерв’ю CBS.

Ноутбук, про який йде мова, був доставлений у 2019 році в комп’ютерний магазин в Делавері, що належить Джону Полу Макові Ісааку, за словами якого Гантер Байден попросив його відновити вміст пошкодженого пристрою. Дозвіл на це, нібито підписаний молодшим Байденом, представлений в недавньому позові, поданому Маком Айзеком проти Twitter.

Комп’ютер містив повідомлення та електронні листи Гантера Байдена стосовно його різних угод в Україні та Китаї. Відповідно до одного з листів, аутентифікованого експертом з кібербезпеки, Вадим Пожарський, один з керівників української газової фірми Burisma, зустрічався з Джо Байденом у Вашингтоні у 2015 році. Джо Байден в той час обіймав посаду віцепрезидента США, а Гантер Байден входив до наглядової ради Burisma.

Угоди Гантера Байдена є предметом розслідування Конгресу США, а його податкові декларації перевіряються офісом прокурора США в Делавері.

Президент Байден назвав розкриття інформації з ноутбука, який імовірно належав його синові, частиною «наклепницької кампанії». Дані з ноутбука вперше були опубліковані у жовтні 2020 напередодні виборів президента США.

В інтерв’ю Гантер Байден, який просуває свою нову книгу, розповів також про те, як під час передвиборчої кампанії 2020 року батько допоміг йому подолати наркозалежність, з якою він довго боровся.

Інтерв’ю вийшло незабаром після нового огляду книги Гантера Байдена, випущеного Національним громадське радіо (NPR).

У первісному огляді було зазначено, що «численні новинні агентства ставлять під сумнів правдивість історії з ноутбуком», а також що вірогідність приналежності ноутбука Гантеру Байдену «дискредитована розвідкою США і незалежними розслідуваннями інформаційних організацій».

Однак в оновленій версії огляду говориться про те, що «Попередня версія цієї історії говорить, що розвідка США дискредитувала історію про ноутбук. Але співробітники розвідки США не робили заяв з цього приводу».

Як повідомляв минулого року редактор новинної платформи NPR, вони не висвітлювали історію з ноутбуком, тому що «ми не хочемо витрачати час на історії, які насправді не є історіями».

Comments   

загрузка...