Середа, Гру 8, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Війна за Тайвань імовірна в найближчі 5-10 років: колишній міністр оборони Австралії

Субота, 24 квітня 2021 року

Танк CM-11 Brave Tiger веде вогонь під час бойових навчань Хан Куанг, що імітують вторгнення Народно-визвольної армії Китаю (НВАК) на острів, в Піндунге, Тайвань, 30 травня 2019 р. Tyrone Siu/Reuters

Колишній міністр оборони Австралії попереджає, що «кінетична війна» з Китаєм можлива в найближчі 5-10 років. Він вважає, що комуністична партія Китаю (КПК) буде прагнути домінувати в Індо-Тихоокеанському регіоні.

«П'ять років тому я б сказав, що така можливість є малоймовірною, але тепер мушу зазначити, що вона більш ніж імовірна», — сказав Крістофер Пайн під час виступу в Університеті Аделаїди в минулий понеділок.

«Не кібервійна, а справжня, пов'язана із загибеллю людей, руйнуванням військових платформ, з агресорами і захисниками з різних сторін», — додав він.

«Це не риторика. Це те, з чим нам з вами, можливо, доведеться зіткнутися в найближчі п'ять-десять років».

Колишній міністр Крістофер Пайн в Національному пресклубі у Канберрі, Австралія. Sam Mooy/Getty Images

Пайн, який зараз працює в компанії Ernst and Young консультантом з питань оборони, займав пост міністра оборонної промисловості й оборони при прем'єр-міністрах Малкольм Тернбулл і Скотті Моррісона.

Він сказав, що захоплення Гонконгу і ставлення КПК до уйгурської меншості є доказом того, що китайський лідер Сі Цзіньпін має амбіції домінувати в індо-Тихоокеанському регіоні.

В останні місяці китайські військові літаки здійснювали майже щоденні вторгнення в повітряний простір Тайваню. Найбільше вторгнення сталося в кінці березня, коли 20 китайських військових літаків увійшли в розпізнавальну зону ППО острівної держави.

Адмірал Філіп Девідсон, глава Індо-тихоокеанського командування США, виступив з похмурим попередженням у відповідь на збільшуване військове нарощування Пекіна, заявивши, що, на його думку, Китай може вдертися на Тайвань «в найближчі шість років », в той час, як інші аналітики вважають, що терміни можуть бути коротшими.

Пайн сказав, що Сі послав «ясний сигнал» адміністрації Байдена в нещодавній промові в законодавчому органі КПК, стверджуючи, що Народно-визвольна армія КНР буде «готова» до будь-якої складної ситуації.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...