Четвер, Тра 6, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Компанія Tesla потрапила під шквал критики в Китаї після скандального інциденту на автосалоні

Понеділок, 3 травня 2021 року

Tesla Model S на Північноамериканському міжнародному автосалоні в центрі Cobo в Детройті, штат Мічиган, 11 січня 2011 року. (Scott Olson/Getty Images)

На великому міжнародному автосалоні в Шанхаї, 19 квітня, китаянка влаштувала акцію протесту проти компанії Tesla. Її гучні вигуки, що тривали кілька хвилин, привернули увагу публіки. Цей інцидент викликав у китайських ЗМІ бурхливий потік критики на адресу автовиробника.

Жінка в білій сорочці з китайськими ієрогліфами «Відмова гальм» залізла на дах автомобіля Tesla і кілька разів прокричала: «Гальма Tesla не працюють!», посилаючись на те, що на своєму автомобілі Tesla Model 3 вона потрапила в ДТП. Через кілька хвилин охоронці забрали її із залу.

В той же день віцепрезидент Tesla Грейс Тао зазначила, що в недавньому минулому ця ж жінка вже влаштовувала скандали проти компанії Tesla.

В інтерв'ю китайському державному журналу Caijing Тао заявила, що Tesla не може допомогти автовласникові, який відмовився від «багатьох рекомендацій», наданих компанією Tesla.

Тао також сказала, що цій жінці було запропоновано провести незалежну перевірку її автомобіля коштом компанії Tesla, але вона відмовилася.

Замість цього, за словами Тао, жінка наполягала на виплаті їй грошової компенсації, що компанія порахувала необґрунтованим. Тао не уточнила, яку суму вимагала жінка.

Крім того, в офіційній заяві компанії від 19 квітня було сказано, що протестувальниця пройшла на автосалон «незвичайним чином», але не уточнено, яким саме.

На сайті автосалону йдеться, що відвідувачі перед входом на виставку обов'язково повинні пред'явити свій код здоров'я, пройти тест на розпізнавання обличчя і температурний тест.

Протестувальниця була заарештована на п'ять діб за звинуваченням в порушенні громадського порядку, йдеться в повідомленні поліції Шанхая від 20 квітня.

Раптовий арешт викликав суперечки як у державних ЗМІ Китаю, так і в соціальних мережах, зокрема у Weibo.

Китайське державне новинне агентство Xinhua News Agency опублікувало повідомлення про цю подію 20 квітня. Засуджуючи витівку протестувальниці, автор статті говорить про зневажливе ставлення компанії Tesla до скарг клієнтів. Стаття набула поширення на багатьох інших сайтах.

Компанія Tesla 20 квітня перепросила за те, що не розглянула скаргу.

Tesla опублікувала 21 квітня ще одну заяву про цю подію у своєму офіційному акаунті Weibo, заявивши, що надасть технічні дані автомобіля за останні 30 хвилин перед ДТП. Параметри будуть передані в незалежне агентство по оцінці, в урядовий орган технічного нагляду або самому власнику.

Це вже не перший випадок, коли компанія Tesla стикається з проблемами в Китаї.

П'ятеро китайських регуляторів (органів, що відповідають за безпеку дорожнього руху та технічний стан автомобілів) 8 лютого звернулися до Tesla з приводу проблем безпеки з її автомобілями.

Китайський новинний портал Sina 29 березня опублікував статтю, в якій описується 13 ДТП за участю автомобілів Tesla, в тому числі моделей 3, X і S, за період з травня 2020 по березень 2021 року.

В одному з описаних ДТП учасницею була ця протестувальниця і троє членів її сім'ї. ДТП сталося 21 лютого, коли її батько керував автомобілем Tesla Model 3. Перед в'їздом на перехрестя він не зміг зупинити автомобіль через відмову педалі гальма, йдеться в повідомленні. В результаті аварії сталося зіткнення з автомобілем, що рухався попереду, в підсумку двоє людей були травмовані. Однак Tesla заявляє, що наявні технічні дані показують, що до аварії автомобіль працював нормально, і водій не використовував гальмо.

Компанія Tesla China і організатор автосалону ніяк не прокоментували заяву з приводу відмови гальм автомобіля і протестів жінки на автосалоні.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...