П'ятниця, Кві 16, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Останні дослідження: перший випадок інфікування COVID-19 у жовтні 2019 року і сотні тисяч інфікованих в Ухані

Неділя, 4 квітня 2021 року

Медицинский персонал с пациентом в Уханьской больнице Красного Креста в Ухане, провинция Хубэй, Китай, 25 января 2020 г. (Гектор Ретамал / AFP через Getty Images)

Згідно з двома новими дослідженнями, до квітня 2020 року від 622 800 до 968 800 осіб в Ухані були інфіковані COVID-19, а перший випадок інфікування виник в період з середини жовтня до середини листопада 2019 року.

В результаті роботи двох дослідницьких груп були отримані дані, які відрізняються від даних, що повідомляються китайським режимом.

Як зазначає одна з дослідницьких груп у виданні The Lancet, за результатами досліджень методом перехресної вибірки зразків, взятих у жителів Уханя, 39,8% з обстежених виробили антитіла проти SARS-CoV-2.

«Наші результати визначають, що період між серединою жовтня і серединою листопада 2019 року — як ймовірний інтервал, коли в провінції Хубей виник перший випадок SARS-CoV-2», — повідомила 18 березня інша дослідницька група у виданні Science magazine.

Китайський режим визнає перший випадок виникнення COVID-19, відомого також як вірус КПК* (комуністична партія Китаю), датований 31 грудня 2019 року, і першу передачу цього вірусу від людини до людини 20 січня 2020 року. Режим завершив підрахунок кількості інфікованих в Ухані 17 квітня 2020 року, оголосивши в цілому 50 333 інфікованих, що складає менше ніж 10% від аналізованої цифри.

В останні кілька місяців люди з різних країн критикували китайський режим за його запізнілу доповідь, звинувачуючи його в заниженні інформації про пандемію, що призвело до поширення вірусу КПК в інші країни.

Кількість інфікованих

Тридцять авторів з Китаю спільно досліджували стан інфікування вірусом КПК в Ухані для видання Lancet.

Були досліджені проби крові 9542 осіб з 3556 сімей з різних районів міста Ухань, столиці провінції Хубей, епіцентру спалаху вірусу КПК, взяті 14 і 15 квітня 2020 року.

Результати показали, що 6,92% населення були інфіковані вірусом КПК, при цьому 82,1% інфікованих були безсимптомними переносниками. 39,8% інфікованих мали нейтралізувальні антитіла в крові, що означає вироблення ними імунітету до вірусу після інфікування.

Населення міста Ухань становить 14 млн осіб. Близько 5 мільйонів жителів покинуло місто до 23 січня 2020 року, коли була введена заборона на в’їзд і виїзд з міста.

При рівні інфікування 6,92% населення — це від 622 800 осіб (6,92% від 9 мільйонів) до 968 800 осіб (6,92% від 14 мільйонів) могли бути інфіковані вірусом КПК до квітня 2020 року.

Люди, які жили в Ухані у квітні 2020 року, пережили епідемію в місті, яка досягла свого піку в січні і лютому 2020 року. Тому ймовірно, що люди, які покинули місто в січні, були інфіковані COVID-19, оскільки за оцінкою дослідження видання Science magazine, як згадувалося вище, перший випадок інфікування виник у жовтні 2019 року.

Компьютерное изображение, созданное Nexu Science Communication совместно с Тринити-колледжем в Дублине, показывает модель, структурно репрезентативную для бета-коронавируса, типа вируса, связанного со вспышкой COVID-19 в Ухане, опубликовано Reuters 18 февраля 2020 г. (NEXU Science). Связь / через Reuters)

Перший випадок

П’ять дослідників з університетів Каліфорнії, Сан-Дієго та Аризони опублікували у виданні Science magazine результати їхнього наукового дослідження про можливий перший у світі випадок зараження COVID-19, проведеного за допомогою аналізу молекулярних даних та епідеміологічного моделювання.

Дослідження відзначає, що вірус КПК є зоонозним коронавірусом, тобто він передається людям від невідомої тварини-господаря. Згідно з результатами більш ніж десятка досліджень, проведених ними минулого року, малоймовірно, що ринок морепродуктів Хуанань, став осередком епідемії та є місцем передачі вірусу від тварини до людини, як стверджує китайський режим.

Дослідники проаналізували 583 повних геномів вірусу КПК, взятих у Китаї. Зіставляючи генетичні дослідження з першими повідомленнями про зараження вірусом і результатами іншого дослідження про поширення вірусу КПК в Ухані до суворої ізоляції 23 січня 2020 року, дослідники оцінюють, що перший випадок COVID-19 з'явився ще в жовтні 2019 року.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ), а також вчені з декількох країн розслідують походження вірусу КПК. З цією метою в січні ВООЗ направила групу в Китай. Результати проведеного ними в лютому дослідження, поки не оприлюднені.

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Comments   

загрузка...