Неділя, Чер 13, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Пекін прискорює плани захоплення територій в азійському регіоні, каже колишній офіцер розвідки ВМС США

Неділя, 16 травня 2021 року

За словами колишнього старшого офіцера розвідки ВМС США (посилання на ВІДЕО), оскільки Сполучені Штати все ще не оговталися від пандемії і недавно змінили адміністрацію, Комуністична партія Китаю тепер бачить «вікно можливостей» для прискорення своїх планів з розширення своєї території в азійському регіоні.

«Це дуже небезпечний час для регіону, оскільки Пекін прагне просувати свою стратегію і прискорити тимчасові рамки», — сказав 9 квітня Джеймс Фанеллі, який раніше обіймав посаду директора розвідки Тихоокеанського флоту США, в інтерв'ю телекомпанії NTD, дочірньої організації Epoch Times.

В останні кілька тижнів китайський комуністичний режим зібрав понад 240 суден на спірному рифі Вітсан (Whitsun) в Південно-Китайському морі, що входить в 322-кілометрову виняткову економічну зону Філіппін. Філіппіни подали дипломатичний протест Пекіну і направили військово-морську оперативну групу для патрулювання цього району. Минулого тижня Сполучені Штати зосередили в регіоні свої бойові кораблі, включаючи авіаносну ударну групу і десантну групу. За даними Філіппін, 13 квітня на рифі залишалося лише кілька китайських суден.

Китайські судна на рифі Вітсан, Південно-Китайське море, 27 березня 2021 року. (Philippine Coast Guard/File/Handout via Reuters)

Фанеллі, нині член правління Женевського центру політики безпеки, сказав, що дії Пекіна служать випробуванням для адміністрації Байдена. За його словами, якщо режим не побачить «жорсткого опору з боку адміністрації Байдена», він може прискорити виконання своїх військових планів проти Тайваню, а також в Південно-Китайському і Східно-Китайському морях.

За останній рік Пекін підсилив свою військову агресію проти Тайваню, майже щодня надсилаючи військові літаки, що літають поруч з самоврядним островом. 12 квітня режим направив рекордні 25 літаків, включаючи винищувачі і бомбардувальники з ядерними боєголовками, в так звану розпізнавальну зону ППО острова.

Посилаючись на військові успіхи китайського режиму і його зростаючу напористість в регіоні, адмірал США Філіп Девідсон, глава Індо-Тихоокеанського командування США, заявив в березні Сенату, що Пекін може вторгнутися на Тайвань в наступні шість років. Адмірал Джон Акіліно, кандидат на заміну Девідсона на посаді глави командування, пізніше в тому ж місяці на слуханнях за твердженням його кандидатури відмовився встановити тимчасові рамки, але сказав, що загроза китайського вторгнення «набагато ближче до нас, ніж багато хто думає».

«Коли вони говорять це, то це повинно змусити людей дійсно прокинутися і звернути увагу», — сказав Фанеллі щодо попереджень двох адміралів.

У той час як аналітики передбачали, що китайська влада не буде діяти до завершення зимових Олімпійських ігор в Пекіні в лютому 2022 року, підхід Фанеллі до Пекіну заснований на «очікуванні несподіваного».

«Всі індикатори говорять про те, що вони дуже близькі до маневру проти Тайваню», — зазначив він.

Фанеллі вважає, що китайські військові та інші прихильники жорсткої лінії всередині Комуністичної партії Китаю (КПК) «голосно сперечаються» про те, що зараз найкращий час для захоплення Тайваню. За його словами, якщо КПК буде чекати до 2022 року, є ризик того, що Республіканська партія США поверне собі контроль над Палатою представників, а потім і над Білим домом, і тоді Сполучені Штати можуть прийняти «набагато більш очевидну жорстку лінію».

Ці офіційні особи компартії стверджують, що «не можуть дозволити собі занадто довго чекати, поки США переозброяться і перебудуються», щоб мати можливість протистояти стратегії КПК по вторгненню на Тайвань, сказав він.

«Ці дискусії тривають прямо зараз [всередині КПК]».

«Я дуже стурбований тим, що Китай може дуже скоро зважитися щось зробити».

За словами Фанеллі, для стримування КПК Сполученим Штатам необхідно проявляти більше наполегливу дипломатичну позицію стосовно винищувального хижацького режиму і активізувати свої зусилля з протидії китайській пропаганді. На воєнному фронті Сполученим Штатам слід розгорнути сили, щоб «перешкодити тому, що робить Китай» в таких регіонах, як Південно-Китайське море.

«Мета полягає в тому, щоб сказати Китайській Народній Республіці, Сі Цзіньпіну і Комуністичній партії Китаю, що не можна залякувати людей тільки тому, що ви велика нація. Світ влаштований не так, і ми не збираємося це терпіти», — сказав він.

«Пекін повинен розуміти, що якщо він дійсно спробує робити те, що, на його думку, вони можуть зробити, то вони дорого заплатять за це».

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...