Середа, Гру 8, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Система паспортів вакцин «Coronapass» буде введена на Кіпрі

Середа, 12 травня 2021 року

Додаток з пропуском Ексельсіор — перший цифровий паспорт вакцинації штату Нью-Йорк. 6 квітня 2021 року. Chris Delmas/AFP via Getty Images

На думку влади, дане нововведення дозволить бізнесу знову відкрити свої двері і поверне деякі свободи громадянам острівної держави.

Кабінет міністрів Республіки Кіпр 5 травня прийняв постанову, згідно з якою більшості підприємств дозволено відновити роботу з «коронапассами». Починаючи з 10 травня жителям, які пред'явили такий пропуск, дозволено відвідувати ресторани, церкви, тренажерні зали, магазини та інші місця. Однак комендантська година в нічний час все ще буде діяти, передає видання Cyprus Mail.

«Коронапасс» зможуть отримати ті, хто зробив хоча б одне щеплення від COVID-19 не менше трьох тижнів тому, хто перехворів COVID-19 за останні шість місяців і жителі, які склали експрес- або ПЛР-тест. В останньому випадку довідка з негативним результатом тесту буде дійсна тільки 72 години.

«Жорсткий локдаун не вирішить проблему. Ми не можемо занадто довго тримати закритими нашу економіку і суспільство, — повідомив міністр охорони здоров'я Республіки Константінос Іоанну, передає Financial Mirror. — Ми повинні навчитися жити в новій реальності і дотримуватися необхідних заходів безпеки. В іншому випадку ми будемо постійно мати справу з тими ж проблемами».

Для походу в салон краси або перукарню пропуск не потрібен. Дозволено відвідування громадських місць (парки, пляжі, місця для пікніка та ін.) за умови, що одночасно в одній групі буде перебувати не більше 10 осіб незалежно від віку.

З 17 травня пред'явлення «коронапасса» буде обов'язково на релігійних заходах, обідах, весіллях та інших прийомах на відкритому повітрі з обмеженням у 200 осіб. А з 1 червня власникам пропусків будуть доступні внутрішні приміщення ресторанів і кафе.

Приватний бізнес може працювати з 30-процентним складом співробітників, а з 17 травня при наявності пропусків у співробітників їх число можна збільшити до 50 %.

Театри і кінотеатри до 17 травня можуть працювати з максимальною місткістю не більше 50 осіб. Потім при наявності пропусків буде дозволено зайняти 30% місць всередині приміщення.

Попередня комендантська година з 21:00 до 5:00 була введена через спалах британського штаму вірусу COVID-19, передає видання The Mayor.

Згідно з новими правилами, комендантська година діятиме з 23:00 до 5:00. Дана вимога не стосуватиметься випадків невідкладної медичної допомоги та працівників, у яких є довідка від роботодавця, що пояснює необхідність пересування в нічний час.

Жителі Кіпру зазнали на собі дуже жорсткі заходи ізоляції. Раніше їм дозволялося залишати свої будинки тільки один раз в день після попередньої відправки СМС-повідомлення, якщо тільки це не стосувалося відвідування центру вакцинації. Після впровадження системи «Коронапасс» СМС-дозвіл на вихід з дому скасували.

Найближча мета уряду Республіки — прищепити до кінця червня 60% населення країни.

Люди не можуть отримати «коронапасс», маючи тести на антитіла або препарати для самостійного тестування. Міністр охорони здоров'я Константінос Іоанну заявив, що єдиний спосіб отримати перепустку — отримати його у державного медпрацівника або в авторизованій аптеці, передає видання Knews https://knews.kathimerini.com.cy/en/news/coronapass-tricky-for-covid-sur....

Асоціація адвокатів Кіпру, куди входять понад 2700 осіб, засудила нові обмеження і назвала їх неконституційними через проблеми з можливим витоком особистих даних.

Глава асоціації із захисту персональних даних попросив, щоб його докладно інформували про подальший розвиток нових заходів, повідомляє видання In-Cyprus https://in-cyprus.philenews.com/government-under-attack-over-coronapass/.

Президент правлячої Демократичної партії Авероф Неофіту висловив несхвалення з новим порядком, заявивши, що повинен дотримуватися принцип пропорційності, на що Міністр Іоанну відповів: «Нехай суди вирішують, чи є "коронапасс" неконституційним».

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...