ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

33-річний китаєць переплив протоку на гумовому човні з материка на Тайвань через військову охорону (ВІДЕО)

Велика Епоха
Карта із зображенням Китаю, Тайваню і Тайванської протоки. (Central Intelligence Agency)
Карта із зображенням Китаю, Тайваню і Тайванської протоки. (Central Intelligence Agency)

Міністр національної оборони Тайваню Чіу Куо-чен 3 травня визнав, що це була провина військово-морського флоту і морського патруля. Деякі громадяни Тайваню турбуються, чи не є ця справа чимось більшим, ніж просто справа про контрабанду.

33-річний китаєць, на прізвище Чжоу докладно розповів, що 30 квітня о 10 годині ранку він відправився з китайського міста Фуцзянь на Тайвань, перепливши Тайванську протоку в пошуках свободи. Гумовий човен військового зразка і мотор він купив на китайському сайті інтернет-магазинів Tao Бао і взяв із собою 90 літрів пального. Все це обійшлося йому в 16 тис. юанів.

За повідомленням китайських ЗМІ, човен перетнув Тайванську протоку непоміченим ні НВАК (Народно-визвольна армія Китаю), ні тайванським військово-морським флотом, ні морським, ні береговим патрулями. Перепливши протоку за дві години і діставшись до порту Тайчжун на Тайвані, китаєць звернувся за допомогою до робітників, які проходили повз. Робітники купили йому їжу і забезпечили одягом. Дізнавшись, що Чжоу приплив з материкового Китаю, вони негайно викликали поліцію.

Від повіту Дулі (Цзюаньчжоу) в китайській провінції Фуцзянь до тайванського порту Тайчжун близько 100 морських миль (161 км). Гумовий човен може рухатися зі швидкістю понад 10 вузлів (18,5 км/год), а час у дорозі становить близько 10 годин. За словами місцевих рибалок, погода кілька днів стояла ясна, плисти було легко.

Проте політики та військові експерти вважають, що історія Чжоу з перетином Тайванської протоки не така проста, як здається на перший погляд, тут може бути щось більше.

На відеозаписі, опублікованому в інтернеті, видно, як поліція Тайваню допитує Чжоу в порту Тайчжун поруч з його човном.

Депутат від Демократичної прогресивної партії Тайваню Ван Тін-ю на засіданні Законодавчого Юаня 3 травня поставив під сумнів цей інцидент, запитавши, чи дійсно гумовий човен прибув з Фуцзяня?

Ху Муюань, заступник директора Бюро національної безпеки, заявив, що Департамент морського патрулювання і поліцейський корпус порту Тайчжун почали розслідування і аналізують різні варіанти. Начальник штабу командування ВМС Тайваню контрадмірал Чіан Чен-ко сказав, що радар Управління морського патруля може виявити цей тип невеликого гумового човна, але прибережний радар ВМФ не може.

В інтерв'ю перед засіданням законодавчого органу, міністр національної оборони Тайваню Чій Ко-чен сказав, що цей казус дійсно оголив деякі недоліки в роботі флоту і морського патруля. Тому необхідно зміцнити зв'язок морського патруля з військовими і запобігти таким інцидентам в майбутньому.

Колишній інструктор Тайванської військово-морської академії Лу Ліші, аналізуючи ситуацію, написав у «Фейсбуці», що, хоча гумові човни військового класу, безумовно, можуть перетнути протоку, але вони повинні плисти в потрібний час, з правильною навігацією, з огляду на стан океану в цей час. Як Чжоу дізнався про стан океану з короткого прогнозу погоди і як зміг зорієнтуватися у величезному морі?

«Коли занадто багато збігів — це, безумовно, не випадково».

«Якщо одна людина в одному човні може успішно перетнути протоку непоміченою, це не означає, що "сто осіб і сто човнів" або "тисячі осіб і тисячі човнів" можуть таким же чином пробратися на Тайвань», — додав Лу.

Джерело: The Epoch Times