Середа, Кві 14, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Китай бойкотує міжнародні бренди за відмову від бавовни з Сіньцзяна

Неділя, 11 квітня 2021 року

Люди проходять повз магазин шведської компанії H&M в Пекіні 25 березня 2021 р. Nicolas Asfouri/AFP via Getty Images

Через кілька днів після того, як Канада, США, Європейський Союз і Великобританія ввели спільні санкції проти китайських чиновників за переслідування уйгурів та інших етнічних меншин в Сіньцзяні, Пекін обурився, і вже близько десятка брендів зазнають на собі його гнів.

Від співпраці з Nike, H&M, Tommy Hilfiger, Converse, Puma і Calvin Klein відмовилися китайські знаменитості, зіткнувшись з атаками інтернет-тролів.

У статті від 24 березня китайська державна телекомпанія CCTV заявила, що H&M допустила «прорахунок» і «помилковий крок» і «точно дорого заплатить за свої помилки».

Великі китайські сайти електронної комерції, такі як Alibaba Taobao, Pinduoduo і JingDong Mall, перестали продавати продукцію H&M, а деякі китайські інтернет-авторитети раптом з ентузіазмом підтримали вітчизняні бренди. В одному пості в соціальних мережах КНР, перераховані понад 30 іноземних брендів, які пропонують бойкотувати.

Щоб заохотити загальнонаціональний бойкот і розпалити націоналістичний запал, влада Китаю згадала і про минулі заяви закордонних компаній (деякі з них дворічної давності) про відмову від постачання матеріалів з північно-західного китайського регіону через можливі зловживання примусової праці.

«Бездоганно біла бавовна з Сіньцзяна НЕ вимазується ніякими силами», — сказав Гао Фен, прессекретар Міністерства торгівлі Китаю, на пресконференції 25 березня.

Працівниця збирає бавовну на поле в Хамі на північному заході Китаю в Сіньцзяні. 14 жовтня 2018 року. STR/AFP via Getty Images

Хуа Чуньїн, офіційний представник міністерства закордонних справ Китаю, відхилила звинувачення в примусовій праці як «зловмисний слух» і заявила, що компанії «самі вирішують, що їм робити».

«Будь-який, хто ображає китайський народ, повинен бути готовий заплатити за це, — заявила вона на пресконференції в той же день. — Китайці не дозволять іноземцям пожинати плоди в Китаї, з одного боку, і зводити наклеп на Китай, з іншого».

В результаті тиску головна компанія Inditex (Zara) видалила заяву, в якій йшлося про «нульову терпимість до примусової праці». У заяві, яка в останній раз була доступна всього за день до того, 24 березня, йшлося про те, що «Inditex не має комерційних відносин з жодною фабрикою в Сіньцзяні» через «соціальні та трудові зловживання», які вона назвала «вкрай тривожними».

Японський ритейлер Muji, який отримує близько 18% доходу з китайського ринку, також повідомив китайському державному ЗМІ Global Times, що він «не заперечує проти сіньцзянської бавовни» і «використовує сіньцзянську бавовну» для виробництва своєї продукції.

Nike, Adidas і H&M є членами некомерційної організації Better Cotton Initiative, яка просуває стійке виробництво бавовни. У жовтні минулого року група пішла з Сіньцзяна, пославшись на «зростальні ризики примусової праці на рівні фермерських господарств, які сприяли нестерпному робітничому середовищу».

Це заява зникла з сайту некомерційної організації 25 березня.

Бойкот «вогняна буря» ще раз підкреслив хитке становище західних компаній, що прагнуть догодити китайському ринку, де політика і споживання все більше переплітаються. Раніше китайські націоналісти виступали проти іноземних компаній за їх підтримку демократії в Гонконзі і визнання самоврядного Тайваню країною.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...