Неділя, Чер 13, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Кожне четверте місто не може дозволити собі заходи захисту від кліматичної кризи

П'ятниця, 14 травня 2021 року

Дослідження 800 міст по всьому світу показало, що 43% з них навіть не планують адаптуватися до глобального потепління, пише The Guardian результати дослідження Carbon Disclosure Project (CDP).

Згідно з дослідженнями, у чверті міст світу не вистачає грошей, щоб захиститися від руйнівного впливу кліматичних змін. При цьому 90% з них вже зіткнулися з екологічними проблемами. Через зміну клімату все частіше відбуваються повені, перегріви, нестача води, руйнування інфраструктури.

Минулого року дослідження CDP показало, що в 422 міста створили 1 142 проєкт з адаптації до кліматичної кризи. На їх реалізацію потрібно 72 млрд доларів. Вартість тільки водогосподарських об'єктів оцінили у 22,6 млрд доларів. За даними CDP, 25% міст не можуть дозволити собі такі витрати.

«Підготовку жителів до зміни клімату складніше фінансувати, ніж заходи щодо зниження викидів. Хоча від адаптації міст до нових кліматичних умов ми отримали б величезну вигоду, — говорить директор CDP Кіра Епплбі. — Зараз після пандемії на боротьбу зі зміною клімату направляється лише невелика частина коштів, ще менше — на адаптацію до майбутніх змін».

Дослідження показують, що посадка дерев у міських районах може пом'якшити підвищення температури повітря.Кіра Епплбі вважає ключовим фактором збільшення або поліпшення в містах зелених насаджень, таких як парки. Озеленення також поліпшить громадське здоров'я і психічне благополуччя.

Серед міст, у яких не вистачає фінансування на кліматичні проєкти, в дослідженні названі Саутенд в Англії, Ріо-де-Жанейро в Бразилії і Колумбус в США.

За словами Епплбі, деякі міста добре адаптуються до кліматичної кризи, в тому числі Лондон, Брістоль, Лос-Анджелес і Афіни. Грецька столиця озеленює дахи і садить дерева, щоб охолодити перегріті вулиці, в той час, як Брістоль будує понад 117 км захисних споруд від повеней.

Comments   

загрузка...