П'ятниця, Кві 16, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Філіппінський винахідник створив сонячні панелі з відходів, які діють за принципом полярного сяйва (ВІДЕО)

Середа, 7 квітня 2021 року

Філіппінський винахідник створив з відходів сільськогосподарських культур матеріал, за допомогою якого можна перетворювати ультрафіолетове випромінювання на електроенергію.

Фото: jamesdysonaward.org

Карві Ерен Мейгу (Carvey Ehren Maigue) — двадцятисемирічний студент Університету Мапуа, що на Філіппінах. У 2020 році його розробці AuREUS присудили першу премію Джеймса Дайсона у категорії «екологічний розвиток».

Механізм дії нової системи сонячних панелей схожий на принцип утворення полярного сяйва (лат. Aurora Borealis): гамма- та ультрафіолетове випромінювання, яке має високу енергію, поглинається в атмосфері люмінесцентними частинками, які далі випромінюють його як видиме світло, що має низьку енергію. Студент використовує у своєму винаході люмінесцентні частинки аналогічного типу, отримані з деяких фруктів та овочів.

Фото: jamesdysonaward.org

За словами інженера, технологія AuREUS має низку переваг і особливостей.

По перше, вона дозволяє встановлювати вертикальні сонячні панелі на місце вікон чи стін будинків. Досі у сонячних електростанціях використовувалася тільки горизонтальна або нахилена під незначним кутом площина, адже було необхідним, щоб на неї потрапляло пряме сонячне світло. Створений Карві Ерен Мейгу матеріал може діяти під час відсутності прямих сонячних променів, поглинаючи ультрафіолетове випромінювання, яке проникає крізь хмари і відбивається від тротуарів чи стін інших будинків.

Другою особливістю технології є те, що один із найбільш важливих її компонентів добувається з перегною сільськогосподарських культур. Це може допомогти фермерським господарствам отримувати прибуток від вторинної переробки урожаю, який постраждав від стихійного лиха.

Як пояснює автор розробки, AuREUS дозволяє іншим пристроям збирати ультрафіолетове випромінювання і перетворювати його на електроенергію. Матеріал має пластикову основу, тому йому можна надавати практично будь-яку форму.

На сьогодні чотири із п’яти барвників, які використовує Мейгу (червоний, помаранчевий, жовтий і зелений) є натуральними. Інженер планує знайти альтернативу і хімічному синьому барвнику, щоб його також можна було добувати з овочів чи фруктів.

Читайте далі:

Створено гібридні сонячні батареї, які можуть працювати від енергії сонця та дощу

Розроблено сонячні панелі у вигляді японських кірігамі

Винахідник придумав заповнені водою вікна, які економлять енергію в будинку

Comments   

загрузка...