ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

«Лего» працювали з НАСА, щоб створити найбільш деталізований конструктор шатла Discovery (ВІДЕО)

Велика Епоха

Компанія LEGO створила новий набір, присвячений легендарному шатлу, що доставив у космос телескоп «Габбл». На сьогодні це найбільша і найдетальніша з усіх створених компанією моделей корабля Discovery.

Фото: LEGO

Телескоп «Габбл» було доставлено на орбіту Землі космічним кораблем Discovery в 1990 році, більше трьох десятиліть тому, у рамках місії STS-31. Щоб відзначити тривалий час роботи Габбла серед зірок, LEGO у співпраці з НАСА розробили новий набір шатла Discovery.

Окрім того, у 2021 році виповнюється 40 років програмі НАСА «Спейс шатл». Discovery здійснив більше польотів і перевіз більше астронавтів, ніж будь-який інший космічний корабель, задіяний у програмі.

Насправді Discovery працював так старанно, що став першим шатлом, якого з почестями відправили «на пенсію» — після 27 років роботи його було передано до Національного музею авіації та космонавтики Смітсонівського інституту у Вашингтоні.

Фото: LEGO

Модель у конструкторі зроблена в масштабі 1:70, у ній 2354 деталей. Виробник раніше випускав інші набори Space Shuttle Discovery, але останній варіант є найбільшим і найдетальнішим.

У набір входить іграшковий космічний телескоп «Габбл», який можна скласти і розмістити у просторому вантажному відсіку шатла або оснастити сонячними батареями і поставити окремо.

Астронавт НАСА доктор Кеті Салліван, один із перших членів команди місії STS-31, поділилася своїми враженнями від нового конструктора:

«Дивлячись на модель, було чудовим згадати свій досвід першого запуску телескопа в космос. "Габбл" безперечно є кульмінацією моєї кар'єри».

Як вважає астронавт Салліван, під час складання такої моделі можна і отримати задоволення від космічних подорожей, і в захоплюючій формі дізнатися більше про історичну місію запуску телескопа «Габбл» на орбіту Землі.

«Покажіть мені якийсь інший супутник, який тисячу разів допрацьовували, поки він був на орбіті, і який прожив два життя. У цьому дивовижність "Габбла"», — говорить Кеті Салліван.

Читайте далі:

Таємниця Полярної зорі поки що залишається нерозкритою, — вчені

Винахідлива бабуся робить пандуси з конструктора Lego

Перебування в космосі по-різному впливає на організм жінок і чоловіків, — дослідження