Середа, Вер 22, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Компанія Bioo створила біотехнологічне «піаніно» з рослин (ВІДЕО)

П'ятниця, 30 квітня 2021 року

Іспанський стартап створив інсталяцію, в якій звук видобувається шляхом взаємодії людини з рослинами та за участю електроенергії.

Оскільки рослини є природними провідниками електричного струму, вони реагують на дотик, наче своєрідні антени, сприймаючи при цьому зміну частоти. Зміна частоти перетворюється на електричну напругу, а напруга, зрештою, на звук. Таким чином активується подача струму з електричної мережі у мікросхему, і виникає незвичайна «біологічно-електрична» музика.

Засновник і генеральний директор компанії Bioo Пабло Відарте розповідає, що відгуки на їхній витвір були дуже позитивними.

«Багато досліджень показує, що взаємодія з рослинами впливає на людей добре з емоційної та психологічної точки зору, — говорить він. — Ми з величезним ентузіазмом максимально використовуємо нашу технологію, яка дозволяє нам перетворювати рослини на біологічні перемикачі, щоб створювати дивовижні життєві враження».

Екологічне «піаніно» було встановлене у 2020 році в Іспанії на острові Ібіса, який широко відомий вечірками з електронною музикою, на території Biotechnological Botanical — єдиного в Європі біотехнологічного ботанічного парку.

Інсталяція складається з більше ніж 20 труб, на верхньому кінці яких встановлено горщики з різними рослинами. Під час контакту людини з листям (наприклад, коли хтось торкається їх рукою) рослина сприймає зміни частоти, які перетворюються на електричну напругу. Напруга проходить через тіло рослини й ґрунт, а далі її вловлюють пристрої та перетворюють на світло чи, в даному випадку, на звук.

Європейський парламент визнав Bioo однією з найбільш інноваційних компаній у країнах Європи. Її працівники займаються видобутком екологічно чистої електроенергії з різних природних елементів, створенням біологічних батарей тощо.

Раніше Велика Епоха вже повідомляла про один з попередніх винаходів Bioo — квітковий горщик, який заряджає гаджети електрикою.

Читайте далі:

Чи почують вас рослини, якщо ви станете з ними розмовляти

Голландська компанія розробила лампу, яка працює на енергії від живих рослин

Природність у сучасному одязі або чому відео COS такі атмосферні

Comments   

загрузка...