Понеділок, Вер 27, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Індійська дівчинка розробила праску, яка працює від сонячної енергії

Понеділок, 29 березня 2021 року

Фото: NewIndianExpress/YourStory

14-річна дівчинка з Індії створила вуличну систему для прасування речей, яка працює від сонячної енергії. Система складається з візка, праски, сонячних панелей і батарей.

Вініша Умашанкар — юна винахідниця з міста Тіруваннамалай у штаті Тамілнад на півдні Індії. У 2020 році вона отримала шведську винагороду Children’s Climate Prize у категорії «Чисте повітря».

Фото: timesnownews.com

В Індії дуже розповсюджена послуга прасування речей просто на вулиці, яку пропонують спеціальні робітники. З 19 століття вони використовують для цього праски, в які кладеться вугілля.

Загалом у країні існує приблизно 10 мільйонів точок, де пропонують прасування речей за плату. За оцінками державного департаменту науки і технологій, кожен робітник щодня спалює більше 5 кг деревного вугілля.

Фото: mynewsdesk.com

Вініша побачила, скільки вугілля щодня використовує прасувальник, який працює у її районі. До того ж вона помітила, що така робота погано впливає на його здоров’я — він дуже важко дихає. Дівчинка подумала, що було б добре створити альтернативу старим праскам. А зважаючи на те, що Індія — це сонячна країна, енергія сонця була вибрана для винаходу невипадково.

Фото: tamilmurasu.com.sg

Винахід Вініші являє собою пересувну платформу на колесах, на даху якої розміщені сонячні панелі. Отриману енергію можна використовувати одразу або зберігати її у чотирьох батареях, які повністю заряджаються приблизно за 5 годин при яскравому світлі. Кожна батарея може забезпечувати роботу праски протягом 6 годин. Для збільшення доходу система також має станцію для підзарядки мобільних телефонів.

Дівчинка сподівається, що її винахід покращить умови робітників, а також зменшить негативний вплив галузі на планету — зможе врятувати велику кількість дерев від вирубки.

Вініша Умашанкар вважає, що прасувальники перейдуть на використання її пристрою, якщо це буде для них економічно вигідно. Вона говорить, що витратить премію у розмірі 100000 шведських крон (11600 долларів США) на подальший розвиток проекту.

Читайте далі:

Кенійський хлопчик винайшов безконтактний умивальник і отримав за це президентську нагороду

Влада Індії заборонила використання пестицидів у Гімалаях

Як підлітки змінюють наш світ: дивовижні винаходи молодих геніїв

Comments   

загрузка...