Четвер, Тра 6, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

В Іспанії розробили екологічні будматеріали з макулатури, які можна повторно переробляти (ФОТО)

Четвер, 15 квітня 2021 року

Стартап Honext створює матеріали для внутрішньої обробки стін будинків із ферментів та відходів целюлози, які залишаються після виробництва паперу на фабриках.

Honext — це іспанська компанія, яка знаходиться у муніципалітеті Вакаріссес у провінції Барселона.

Розробники інноваційного будматеріалу використовують залишки паперу, які вже пройшли декілька циклів повторної переробки. Це означає, що волокна целюлози в них дуже короткі, тому їх неможливо з’єднати разом, щоб вийшов міцний папір.

Такі відходи часто спалюються або просто йдуть на звалище. Але, як вважає генеральний директор компанії Пере Меріно, їх потрібно «розглядати як те, чим вони насправді є, тобто як невикористаний ресурс».

Щоб отримати екологічний матеріал, спеціалісти змішують відходи целюлозних волокон з водою та ферментами. Процентне співвідношення компонентів залежить від якості сировини — паперового шламу чи картону.

Під час процесу у суміш також додають певні ферменти, щоб створити міцніші зв’язки між короткими целюлозними волокнами без використання смол, які не піддаються переробці. Це є ключовим у створенні матеріалу, адже зазвичай волокна такої довжини не скріплюють разом інакше, як за допомогою смол або інших клейких добавок, які використовуються у будівельній індустрії.

Окрім цього, до суміші додають нетоксичні речовини для підвищення стійкості до ультрафіолету.

Після цього суміш пресують і формують з неї плити, які пропускають через сушильний тунель. На завершення плити остаточно висушують під дією повітряного потоку та високої температури.

.

Готові листи можна використовувати для створення внутрішніх перегородок чи облицювання. Вони є безпечними і, на відміну від гіпсокартону чи МДФ, не виділяють шкідливих речовин. До того ж вони легші, гнучкіші та більш звуконепроникні, ніж ці матеріали.

Після закінчення строку служби плити можна переробити і знову виготовити з них нові. У процесі з них знімають покриття чи обробку, яку було нанесено під час будівництва.

У 2021 році виробники Honext планують співпрацювати з провідними архітекторами і дизайнерами, щоб продемонструвати потенціал матеріалу у різних проектах.

Читайте далі:

Архітектори збудували сучасний дім просто серед старовинних руїн

У будівельних матеріалів з'явився серйозний конкурент — «цеглини» з пластикових пляшок зі сміттям

Розробники створили біорозкладаний будівельний матеріал, який замінить бетон

Comments   

загрузка...