Неділя, Чер 13, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

ХАМАС назвав вимоги для встановлення перемир'я з Ізраїлем

Понеділок, 17 травня 2021 року

Люди тікають якомога далі від вежі Аль-Шарук, коли вона завалилася 12 травня в місті Газа. Mohammed Abed/AFP via Getty Images

ХАМАС погодиться на перемир'я, якщо ізраїльська сторона припинить атаки і звільнить мечеть від силовиків, заявив лідер руху за межами Палестини Халед Машаль в інтерв'ю телеканалу TRT Arabic.

«ХАМАС поінформував посередників, що їхня головна умова для перемир'я — зупинити агресію окупантів», — сказав Машаль.

Туреччина, Катар і Єгипет виступили посередниками у врегулюванні конфлікту Палестини та Ізраїлю.

Машаль також зажадав, щоб окупаційні сили Ізраїлю покинули мечеть Аль-Акса і дозволив бути присутнім вірянам. Ізраїльтяни повинні перестати виселяти арабів з району Шейх-Джарра і звільнити всіх затриманих під час протестів.

Увечері 10 травня, за даними Ізраїлю, палестинці випустили понад дві тисячі ракет. Близько половини з них було знешкоджено.

За даними ХАМАС, ситуація в Палестині загострилася 13 травня в результаті «жорстоких» нападів ізраїльської поліції і жителів Єрусалима на мечеть Аль-Акса і її околиці, а також в районі Шейх-Джарра.

Міністерство охорони здоров'я сектора Газа заявило, що з понеділка по четвер напади Ізраїлю призвели до «мученицької смерті 122 палестинців, включно з 31 дитиною і 20 жінками, а також до 900 постраждалих».

Ізраїльська сторона повідомляє про сімох загиблих мирних жителів і одного пораненого військовослужбовця.

Єгипет запропонував Ізраїлю посередництво в конфлікті, повідомив Телеканал Al Arabiya, посилаючись на джерело. Єгипетська сторона запропонувала припинити вогонь терміном на один рік. Контроль за виконанням угоди здійснював би Каїр. Ізраїльська влада відмовилася від пропозиції.

Comments   

загрузка...