Неділя, Лип 25, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Інтернет-технології все частіше використовуються для полегшення торгівлі людьми (ВІДЕО)

Середа, 23 червня 2021 року

(Taskin Ashiq/Unsplash)

Торгівля людьми — це лихо і пляма на все людство. Вона вторгається в межі, руйнує громади і позбавляє мільйони людей людської гідності.

Сьогодні, за оцінками, понад 25 мільйонів дорослих і дітей в усьому світі є жертвами торгівлі людьми.

Одне з неправильних уявлень про торгівлю людьми полягає в тому, що жертв часто вербують на вулицях. Насправді з 2013 року найбільш поширеним місцем, де торговці людьми вербують жертв секс-торгівлі, є інтернет.

З появою інтернету у торговців людьми з'явилися потужні інструменти для вимагання, вербування та експлуатації невинних жертв. У Глобальному звіті Організації Об'єднаних Націй про торгівлю людьми за 2020 рік відзначається, що «Інтернет-технології все частіше використовуються для полегшення торгівлі людьми».

Платформи соціальних мереж, такі як Facebook, Instagram, WeChat і Snapchat, широко використовуються торговцями людьми для вербування жертв секс-торгівлі. Згідно з Федеральним звітом США про торгівлю людьми, 59% випадків вербування онлайн-жертв у 2020 році відбулося через Facebook.

Серед найбільш уразливих в соціальних мережах знаходяться діти. Згідно з Глобальним звітом про торгівлю людьми, кожна третя жертва торгівлі людьми — дитина. Діти в країнах з більш високими доходами, де є більший доступ до технологій, частіше продаються для сексуальної експлуатації.

Маленькі користувачі соціальних мереж часто не підозрюють про загрозу, що виходить від інтернет-торговців, і про їхні методи. Дослідження, проведене Комісією по боротьбі з торгівлею людьми при генеральному прокурорі штату Огайо в США, виявило деякі способи, якими торговці людьми маніпулюють молодими жертвами в інтернеті, використовуючи їх незахищеність. В постах соціальних мереж, які повідомляють про страх, розчарування чи невпевненість, торговці людьми маніпулюють помилковими обіцянками про захист, прийняття та розуміння.

Крім вербування, торговці людьми використовують онлайн-платформи для реклами і експлуатації невинних жертв.

У 2020 році 83% справ про торгівлю людьми з метою сексуальної експлуатації були ініційовані інтернет-запитами. У порівнянні з іншими методами, інтернет найбільш часто використовується торговцями людьми для зв'язку жертв з покупцями в США з 2008 року.

Ще одна помилка про торгівлю людьми полягає в тому, що її жертви часто перетинають національні кордони. Насправді за оцінками, 77% жертв торгівлі людьми ніколи не покидають свою країну. Крім того, в США перетинають кордони штату менше половини всіх жертв секс-торгівлі.

Цифрові платформи, вебкамери і прямі трансляції зменшили потребу торговців людьми в транспортуванні жертв і дозволили розширити географічний обхват. Як вказується в Глобальному звіті про торгівлю людьми, інтернет допомагає торговцям працювати в декількох місцях одночасно, при цьому фізично експлуатуючи жертв в одному місці. Дослідження 2018 року показало, що 42% жертв торгівлі людьми, які спілкувалися зі своїм торговцем в інтернеті, ніколи не зустрічалися з ним особисто.

Оскільки використання технологій продовжує рости, торговці людьми, ймовірно, будуть розробляти нові стратегії для вимагання, вербування та експлуатації невинних жертв, якщо уряди і громадянське суспільство не зажадають покласти край цьому глобальному злу.
Автор статті Калліста Луїза Гінгріч — письменниця, продюсер документальних фільмів і дипломат, працювала послом США при Святому Престолі з 2017 по 2021 рік.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...