Неділя, Лип 25, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

У Бразилії від COVID-19 померло півмільйона людей. Експерти попередили про погіршення ситуації

Вівторок, 22 червня 2021 року

Співробітники мерії дезінфікують сходи в муніципальній лікарні Парельейрос в Сан-Паулу, Бразилія, 18 червня 2021 р. (Rodrigo Paiva/Getty Images)

Число загиблих від COVID- 19 в Бразилії перевершило 500 тис. осіб в суботу. Експерти попередили, що ситуація ще може погіршитися з новим спалахом коронавірусу.

Тільки 11% бразильців були повністю вакциновані через затримки з постачанням вакцини. Епідеміологи вважають, що з приходом зими в південну півкулю і поширенням нових штамів коронавірусу смертність зросте, навіть якщо імунізація набере обертів.

Бразилія великою мірою покладається на вакцину, розроблену китайською компанією Sinovac Biotech. Кеннет Мак з Міністерства охорони здоров'я Сінгапуру 18 червня заявив на міжнародні свідоцтва того, що багато хто з тих, хто отримав цю вакцину китайського виробництва, пізніше заразилися COVID-19.

«Насправді це проблема, пов'язана з вакциною Sinovac, і в інших країнах зараз починають думати про ревакцинацію, навіть якщо це відбувається через шість місяців після початкової вакцинації», — сказав він.

У січні бразильські дослідники також заявили, що їх «розчаровує ефективність» вакцини Sinovac — тільки 50,4%.

За даними Міністерства охорони здоров'я на 19 червня, в Бразилії зареєстровано 500 800 смертей з 17 883 750 підтверджених випадків COVID-19. За останній тиждень в Бразилії в середньому вмирало по 2000 осіб в день.

Експерти вважають, що число жертв в Бразилії, яке і без того є найвищим в Латинській Америці, буде рости.

«Я думаю, що ми досягнемо 700 тис. або 800 тис. смертей, перш ніж побачимо наслідки вакцинації», — сказав Гонсало Вечіна, колишній глава бразильського регулятора охорони здоров'я Anvisa, прогнозуючи зростання числа смертельних випадків в найближчому майбутньому через появу нових штамів, зокрема індійського.

Вечіна розкритикував консервативного президента Бразилії Жаіра Болсонару за невтручання уряду в заходи по соціальному дистанціюванню, вакцини, обмеження і вимоги до носіння масок, які він прагнув послабити.

Тисячі бразильців на загальнонаціональних демонстраціях в суботу також протестували проти методу управління пандемією Болсонару, звинувачуючи адміністрацію у великій кількості загиблих і закликаючи до відставки президента.

Однак дані і з сусіднього Чилі, де в переважній більшості покладалися на вакцину, розроблену китайською Sinovac Biotech, дозволяють припустити, що можуть пройти місяці, перш ніж масова імунізація ефективно зупинить передачу вірусу.

Майже половина чилійців була вакцинована, але їх столиця Сантьяго знову заблокована, оскільки кількість випадків захворювання знову різко зросла до майже пікового рівня.

Рафаель Гімараес, дослідник з бразильського біомедичного центру Fiocruz, сказав, що затримки з програмою вакцинації китайської компанії Sinovac в найбільш густонаселеній країні Латинської Америки означають, що її повний ефект не буде відчуватися до вересня або пізніше.

Гімараес попередив, що Бразилія може повернутися до гіршої ситуації піку березня-квітня, коли в країні в середньому гинуло 3000 осіб в день.

«Ми все ще знаходимося в украй критичній ситуації з дуже високими показниками передачі вірусу і заповненням лікарняних ліжок, що як і раніше критично важливо в багатьох місцях», — сказав він.

На цьому тижні кількість нових підтверджених випадків захворювання в Бразилії в середньому збільшилася до 70 000 в день, випередивши Індію.

«Вакцинація буде мати вирішальне значення для перемоги над вірусом в Бразилії, оскільки країна не змогла досягти консенсусу щодо соціального дистанціювання і масок», — сказала Естер Сабіно, епідеміолог з Університету Сан-Паулу.

«Нам дійсно потрібно дуже прискорити вакцинацію», — додала вона.

Бразилії необхідно буде зробити щеплення приблизно 80 мільйонам осіб, щоб досягти нинішнього рівня вакцинації в Чилі.

Імпорт вакцини з Китаю був відкладений після того, як Пекін висловив невдоволення коментарями Болсонару про очевидну низьку ефективність китайських вакцин, одержуваних в Сан-Паулу.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...