ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Від авіаудару в Ефіопії загинули щонайменше 43 особи (ВІДЕО)

Велика Епоха
Після авіаудару в Тогогі, регіон Тиграй, Ефіопія, 22 червня 2021 року жінка доставлена в лікарню Айдер в Мекелле. (Tigray Guardians 24 via Reuters)

В результаті авіаудару в місті Тогога в районі Тиграй Ефіопії 22 червня загинули щонайменше 43 людини, повідомив Reuters медичний чиновник після того, як жителі заявили, що в останні дні на півночі від столиці регіону Мекелле спалахнули нові бої.

Представник збройних сил Ефіопії полковник Гетнет Адане сказав тільки, що авіаудари проведені відповідно до урядової військової тактики і не були націлені на мирних жителів.

Бомба потрапила на міський ринок близько 13:00, за словами жінки, яка повідомила, що її чоловік і дворічна дочка поранені.

«Ми не бачили літак, але чули його, — сказала вона. — Коли стався вибух, всі вибігли. Через деякий час ми повернулися і намагалися забрати поранених. Багато, багато убитих».

Жінка додала, що на ринку було багато людей, але вона не бачила військових в цьому районі.

В Reuters не змогли підтвердити її обліковий запис. Жінка та інші джерела попросили не називати їхні імена, побоюючись репресій.

Медичний чиновник підтвердив не менше 43 смертельних випадків з посиланням на свідків і співробітників служби екстреного реагування.

Прессекретар прем'єр-міністра Абій Ахмед і глава урядової цільової групи по Тиграю не відповіли на прохання прокоментувати інцидент.

Новини про авіаудар з'явилися після того, як ефіопська влада підрахувала бюлетені на національних і регіональних парламентських виборах, що відбулися на цьому тижні в семи з десяти регіонів країни.

Голосування не проводилося в Тиграї, де військові з листопада боролися з силами, вірними Народно-визвольному фронту Тиграя (НФВТ), колишньої правлячої партії регіону. Проблеми безпеки та проблеми з бюлетенями також затримали голосування в двох інших регіонах.

Жителі повідомили, що сили НФВТ за останні три дні увійшли в кілька міст на північ від Мекелле і протягом декількох годин відступили з одного з них.

Машини швидкої допомоги заблоковані

Медичний чиновник і двоє інших медичних працівників, які брали участь в ліквідації наслідків авіаудару в Тогогі, повідомили, що ефіопські солдати блокують головну дорогу, провідну з Мекелле в місто, і не дозволяють машинам швидкої допомоги дістатися до місця події.

«Пацієнти вмирають прямо зараз», — повідомив чиновник.

Він сказав, що дві машини швидкої допомоги змогли дістатися до міста по дорозі пізно ввечері 22 червня, але у них не було необхідного обладнання та їм не дозволили виїхати.

Медичні бригади нарахували не менше 40 загиблих на місці події, три людини померли відразу, ще 44 важко поранених пацієнта потребують лікування.

Інший медичний працівник повідомив, що 22 червня близько 20 медичних працівників на шести машинах швидкої допомоги намагалися дістатися до поранених, але солдати зупинили їх на блокпості.

«Нам сказали, що ми не можемо поїхати в Тогогу. Ми пробули на КПП понад годину, намагаючись домовитися. У нас був лист з бюро здоров'я, ми їм показали. Але вони сказали, що це наказ».

Військовий представник Гетнет заперечував, що військові блокували машини швидкої допомоги.

Джерело: The Epoch Times