Неділя, Лип 25, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Біткоїн впав на 10% на тлі зростаючого придушення криптовалют у Китаї

Середа, 23 червня 2021 року

Зображення віртуальної криптовалюти біткоїни, 14 червня 2021 року. (REUTERS/Edgar Su/Illustration)

Біткоїн впав майже на 10% у понеділок, 21 червня, що є найбільшим денним падінням за місяць. Зараз його ціна складає 32 094 доларів. Учасники ринку турбуються з приводу обмежень на видобуток і продаж біткоїнів у Китаї.

Найбільша у світі криптовалюта, довгий час страждає від волатильності, втратила понад 20% тільки за останні шість днів і впала вдвічі з квітневого піка — близько 65 000 доларів. Проте в цьому році біткоіни все одно виріс більш ніж на 10%.

Падіння відбулося на тлі зростаючого обмеження криптовалюти в Китаї, де влада південно-західної провінції Сичуань в п'ятницю наказала закрити проєкти з видобутку біткоїнів.

Уряд Китаю минулого місяця пообіцяв припинити майнінг і торгівлю біткоїнів в рамках ряду заходів з контролю над фінансовими ризиками.

Згідно з даними Кембридзького університету, на Китай минулого року припало близько 65% світового виробництва, при цьому Сичуань є другим за величиною виробником криптовалюти.

Видобуток біткоїнів (майнінг) — це енергоємний процес. Компанії, що займаються майнінгом, зазвичай мають великі запаси криптовалюти, а будь-які спроби продати великі її обсяги знижують ціну на біткоїни.

«Жорсткі заходи проти китайських майнерів можуть означати, що вони розпродають монети на ринку і тягнуть нас вниз», — сказав Бен Себлі з лондонської кріптофірми BCB Group.

Центральний банк Китаю заявив у понеділок, що недавно рекомендував деяким банкам і платіжним установам більш жорстко припиняти торгівлю криптовалютою.

Сільськогосподарський банк Китаю, третій за величиною кредитор Китаю за розміром активів, окремо заявив, що буде проводити комплексну перевірку клієнтів, щоб викорінити незаконну діяльність, пов'язану з майнінгом криптовалют і транзакціями.

Менш великий конкурент біткоїну Ethereum (Ефіріум), який, як правило, рухається в тандемі з біткоїном, впав на 12 %, опустившись нижче 2000 доларів вперше майже за місяць.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...