ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Великобританії в п'ять разів більше самогубств, ніж померлих від коронавірусу серед дітей та молоді

Велика Епоха
У Великобританії в п'ять разів більше самогубств, ніж померлих від коронавірусу серед дітей та молоді

За перші дванадцять місяців кризи коронавірусу в Великобританії 25 дітей і підлітків померли «від» і 36 померли «з» коронавірусом. За той же період дослідники нарахували 124 самогубств і 268 смертей від травм в цій віковій групі. Ці заходи, на думку дослідників з різних британських університетів і інститутів, «можуть виявитися більш небезпечними, ніж сам SARS-CoV-2».

61 дитина померла від або з COVID-19 і 396 самогубств і смертей від травм серед підлітків. Такий підсумок перших дванадцяти місяців пандемічної кризи у Великобританії. Дослідники з різних англійських університетів, лікарень і університетів Кардіффа, Ліверпуля, Лестера, Брістоля і Йорка дійшли такого висновку в дослідженні (pdf), попередньо опублікованому 7 липня.

Оцінка, проведена групою Клер Сміт з Національної служби охорони здоров'я (NHS — державна система охорони здоров'я), також виявила великі відмінності між природними причинами смерті в цій віковій групі та «смертями від коронавірусу». Експерти підтвердили COVID-19 як причину смерті тільки у 25 дітей і підлітків. Багато з них мали одне або кілька наявних захворювань.

«Безумовно, ймовірно, можливо або малоймовірно сприяло смерті»

В період з 1 березня 2020 року по 28 лютого 2021 року влада Великобританії зареєстрували 3 105 випадків смерті дітей і підлітків по всій країні. Тільки 61, або 1,96 відсотка, раніше мали позитивний результат на COVID-19. Щоб ще більше розмежувати тих, хто помер від або з COVID-19, дослідники повідомили, що вони провели клінічний аналіз всіх смертей. В підсумку, коронавірус став причиною смерті лише у 0,8 відсотка всіх смертей.

Вирішальним фактором для класифікації «смерть внаслідок коронавірусу» була інформація у свідоцтві про смерть. Якщо COVID-19 не було зазначено в якості єдиної або основної причини, проводився двоетапний аналіз трьома незалежними експертами. Для цієї мети «були проаналізовані клінічні записи всіх випадків смерті з позитивним результатом тесту, щоб визначити, чи дійсно SARS-CoV-2 визначено, ймовірно, можливо або малоймовірно сприяв смерті».

Тільки якщо документи показували, що коронавірус став причиною смерті, або якщо два експерти незалежно один від одного підозрювали причинно-наслідковий зв'язок, смерть реєструвалася як смерть від коронавірусу. Перевірка інформації та документів не проводилася, згідно зі схемою, складеною дослідниками.

Ризик смерті серед дітей та підлітків: 0,000208%.

В цілому, дослідники пов'язали 25 смертей (41 відсоток) з COVID-19. 22 з них померли від гострої інфекції. Троє померли від педіатричного мультисистемного запального синдрому, тимчасово пов'язаного з SARS-CoV-2 (PIMS-TS). Решта 36 дітей і підлітків (59%) були «випадково протестовані на позитивний результат» під час тестування.

Виходячи із загального числа всіх дітей і підлітків, які мали позитивний результат на коронавірус протягом одного року, дослідники розрахували смертність від інфекції на рівні 5 на 100 000 [25 469 982 = 0,0053 відсотка]. Це приблизно в 30 разів нижче від загальносвітового показника смертності від коронавірусу, що становить 0,15%, і приблизно в п'ять разів нижче загального ризику смертності в цій віковій групі, що становить 0,026%. Однак така смертність від інфекції також означає, що 99,995% всіх дітей і підлітків, у яких були виявлені позитивні результати аналізів, були здорові.

Щодо загального числа дітей і підлітків у Великій Британії (12 023 568 чоловік), дослідники підрахували, що середній ризик смерті становить 0,000208%, або близько двох на мільйон. В межах цього числа знову спостерігалися відмінності в етнічній приналежності, тому ризик смерті від COVID-19 може бути ще нижче.

В цілому, діти і підлітки азійського або африканського походження піддавалися кілька більшому ризику, хоча, за словами дослідників, смертельні випадки «як і раніше були вкрай рідкісні». З іншого боку, відмінностей між хлопчиками і дівчатками не було.

Етнічний розподіл смертей від усіх причин смерті і COVID-19

Фактори ризику попереднього захворювання і вік

Однак вік, мабуть, значно впливає. Тенденція, що люди похилого віку, як правило, більш сприйнятливі до COVID-19 - зберігається і у дітей і підлітків. Хоча серед 25 загиблих від коронавірусу частіше зустрічалися підлітки — 72 відсотки були в віці 10 років і старше, — ніж діти молодшого віку, на цю вікову групу довелося лише 19 відсотків інших смертей, не пов'язаних з коронавірусом.

Смертність від всіх причин і COVID-19 за віковими групами

Найбільші відмінності спостерігаються щодо захворювань, які вже були до захворювання COVID-19. Наприклад, 76% померлих мали хронічні захворювання, 64% — множинні захворювання і 60% — смертельні захворювання. Діти й підлітки зі складними неврологічними порушеннями піддавалися найбільшому ризику. Тільки на цю групу припало 13 з 25 смертей (52%). Люди з соціально незахищених верств населення також були представлені вище середнього.

Хоча рівень смертності був значно вище у дітей з існуючими захворюваннями, коронавірус став відповідальним лише за «дуже невелику частку всіх смертей протягом року пандемії». Наприклад, близько 500 дітей і підлітків щорічно вмирають від складної неврологічної інвалідності. Смерть від коронавірусу становить близько 2,6 відсотка від цього числа. Ситуація аналогічна і з усіма іншими дітьми з уже наявними захворюваннями.

Астма & Коронавірус не є фактором ризику - (відсутність) попередніх захворювань не гарантується

Всупереч очікуванням, дослідники також виявили, що високий ризик респіраторних інфекцій, таких як астма, муковісцидоз, діабет типу 1 або трисомія 21, не привів до високої смертності від коронавірусу.

Також несподівано дослідники виявили шість смертей (24 відсотки) без відомих раніше захворювань. Через це дослідники спростовують попередні висновки, згідно з якими померли б тільки діти і підлітки з уже наявними захворюваннями.

І навпаки, люди з наявними захворюваннями не обов'язково мали вищий ризик смерті. Попри високу частку смертей від коронавірусу, рівень смертності людей з існуючими захворюваннями був до 100 разів нижче значень тих, що стосуються всіх причин смерті. У той час як рівень смертності серед дітей та підлітків з неврологічною інвалідністю в цілому становив 2 441 на 100 000, їх абсолютний ризик померти від корони знижується до 88,9 на 100 000, згідно з дослідженням. У разі смертельного захворювання, рівень смертності навіть знижується з 1 124 на 100 000 від всіх причин смерті до всього лише 11,5 на 100 000 від COVID-19.

Наслідки пандемії гірше, ніж смерть від коронавірусу

Як пишуть далі дослідники, коронавірусна інфекція у дітей і підлітків зазвичай протікає в легкій формі і безсимптомно. З цієї причини тим більше важливо визначити групи ризику — наприклад, виходячи з умов життя або інших чинників. На думку дослідників, ці групи можуть «отримати користь від вакцинації або профілактичної «ізоляції» в періоди високої поширеності».

Необхідно зважити ризики захворювання і ризики вакцинації.

Далі дослідники пишуть:

  • «Навіть з урахуванням захисного ефекту [...] ризик серйозних наслідків SARS-CoV-2 для осіб віком до 18 років залишається вкрай низьким. Відсторонення дітей і підлітків від їхньої звичайної діяльності в школі і громадських заходів може виявитися більшим ризиком, ніж сам SARS-CoV-2.»
  • Що стосується «смертей від коронавірусу», то найбільше зростання спостерігається навесні і з листопада 2020 року. Загальна кількість всіх смертей рівномірно збільшилася за цей період. Незначне збільшення відбулося навесні (березень-травень), влітку (липень-серпень) і в жовтні 2020 р, а також в січні 2021 р. за винятком літа, вони збігаються зі збільшенням смертності від COVID-19 і локдаунами. В цілому, щомісячна кількість нових смертей за період спостереження дещо знизилася з цих даних можна зробити висновок про будь-які значущі зв'язки».
Зібрані щомісячні випадки смерті дітей і підлітків у Великій Британії і локдауни (Червоний колір, тільки для ілюстрації) за період спостереження; У – логарифмічна ось. Фото: Smith et al., 2021 (CC BY 4.0) / ts / Epoch Times; джерело дані по локдаунам.
Щомісячна смертність (оцінка) серед дітей та підлітків (всі причини смерті) протягом перших дванадцяти місяців Коронавірусних криз у Великобританії.

У п'ять разів більше самогубців, ніж померлих від коронавірусу

Це показує той факт, що не тільки COVID-19 може становити небезпеку для дітей і підлітків, а й заходи. З одного боку, попередні результати виробників вакцини BioNTech/Pfizer показують, що дві третини всіх щеплених дітей страждали від «помірних» або «важких» побічних ефектів. Ймовірно, жоден учасник дослідження не залишився повністю без симптомів.

з іншого боку, дані з Берліна, Каліфорнії і Японії показують, що під час кризи коронавірусу було значно більше спроб самогубств. У Великобританії число самогубств серед дітей та підлітків протягом перших дванадцяти місяців пандемії значно перевищує число смертей від коронавірусу.

Дослідники пишуть:

  • «За той же період було 124 смерті від самогубств і 268 смертей від травм».
  • Вчені не сказали, чи пов'язано це число виключно з COVID-19 або заходами щодо зменшення поширення коронавірусу. Незалежно від цього, цифри показують, що в п'ять разів більше дітей і молодих людей покінчили життя самогубством, ніж померло від коронавірусу. З урахуванням смертей від травм, кількість смертей перевищує кількість смертей від коронавірусу приблизно в 15 разів.

Дані, що свідчать про збільшення числа самогубств за рік пандемії у Великобританії в цілому або серед дітей і підлітків зокрема, зараз відсутні. Відповідна публікація Управління національної статистики Великобританії очікується у вересні.

Джерело: The Epoch Times