Понеділок, Лип 26, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Пенс закликає Байдена зайняти більш жорстку позицію щодо китайської влади

Неділя, 18 липня 2021 року

Колишній віцепрезидент Майк Пенс під час заходу, що спонсорується організацією Palmetto Family, в Колумбії, Південна Кароліна, 29 квітня 2021 р. (Sean Rayford/Getty Images)

Колишній віцепрезидент Майк Пенс у своєму виступі 14 липня закликав адміністрацію Байдена посилити свою позицію стосовно Китаю, заявивши, що Комуністична партія Китаю (КПК) «відчуває слабкість нової адміністрації».

Виступаючи в штаб-квартирі Heritage Foundation у Вашингтоні, Пенс закликав президента Джо Байдена скасувати реєстрацію китайських фірм, які не відповідають стандартам бухгалтерського обліку США, повністю припинити державне і приватне фінансування наукових досліджень в Китаї і зажадати від Пекіна прозорості щодо походження коронавірусу, серед інших дій по боротьбі зі зловживаннями Китаю міжнародним порядком, заснованим на правилах.

Мільйони американців «усвідомлюють, що компартія Китаю прагне не просто приєднатися до спільноти економічно розвинених країн, а сидіти на вершині нового глобального порядку, створеного за її власним образом, — сказав колишній віцепрезидент. — Це світ, в якому свобода обмежена, а влада Пекіна — ні».

Байден повинен зайняти більш жорстку позицію в умовах «наростальної холодної війни з Китаєм», — сказав Пенс, маючи на увазі загрозу, що виходить від КПК.

«Наші обрані лідери повинні розвивати успіхи адміністрації Трампа-Пенса і використовувати економічну і військову міць Сполучених Штатів, щоб стримати амбіції компартії Китаю таким чином, щоб на перше місце було поставлено американський народ і американські цінності. Тільки горда, впевнена в собі і згуртована Америка може відповісти на виклик Китаю ».

Висловлювання Пенса пояснюються тим, що теорія про те, що вірус виник в результаті витоку з Уханьского інституту вірусології (WIV), отримала широке висвітлення в ЗМІ, оскільки все більше число вчених і офіційних осіб обговорюють докази, що підтверджують її.

Захворювання COVID-19, що викликається новим коронавірусів, вперше було зареєстровано в китайському місті Ухань.

26 травня президент Джо Байден наказав розвідувальному управлінню підготувати звіт про походження вірусу протягом 90 днів, заявивши, що спецслужби розглядають різні теорії, включаючи можливість аварії в лабораторії в Китаї.

Серед інших вимог Пенс закликав адміністрацію Байдена заборонити підтримувані Пекіном Інститути Конфуція в кампусах американських коледжів і зажадати перенесення Олімпійських ігор 2022 року з Пекіна, якщо Пекін не «розкриє правду про коронавірус» і не припинить переслідування уйгурів.

Зауваження колишнього віцепрезидента прозвучали всього через кілька тижнів після того, як дослідження, проведене американським центром Pew Research Center, показало, що негативне ставлення до Китаю серед найрозвиненіших економік світу досягло рекордно високого рівня на тлі побоювань з приводу ситуації з правами людини в Китаї.

Звіт Pew, опублікований 30 червня, з докладним описом результатів опитування 17 країн з розвиненою економікою в Європі, Північній Америці і Азійсько-тихоокеанському регіоні, показує, що переважна більшість, вісім з 10 респондентів, дотримуються несприятливого думки про китайський режимі і вважають, що він «не поважає особисті свободи свого народу».

Пекін стикається зі наростальною увагою до його порушень прав людини, включаючи придушення релігійних і етнічних меншин і введення драконівського закону про національну безпеку в Гонконзі в липні 2020 року, який визнав кримінальною відповідальністю будь-які виступи або політичні дії, що розглядаються як такі, що суперечать правлячому режиму, як підривну діяльність, і вводить максимальне покарання у вигляді довічного ув'язнення.

У Сіньцзяні, північно-західному районі Китаю, влада звинувачується в скоєнні геноциду проти уйгурів та інших етнічних меншин, ув'язнивши не менше 1 мільйона осіб в секретних таборах «політичного перевиховання».

«Зараз більш ніж коли-небудь наші лідери повинні серйозно поставитися до безпосередньої і смертельної загрози, що виходить від комуністичної партії Китаю», — заявив Джеймс Карафано, віцепрезидент фонду Heritage з національної безпеки і зовнішньої політики, в заяві після виступу Пенса.

«Віцепрезидент Пенс не тільки чітко сформулював загрозу, з якою ми стикаємося, але і численні конкретні політичні кроки, які адміністрація Байдена і Конгрес можуть і повинні зробити на захист американських інтересів і цінностей, — сказав він. — Ми не можемо дозволити собі вести справи як раніше в Китаї. Прийшов час продовжити те, що почала адміністрація Трампа, і убезпечити наше майбутнє від глобального впливу комуністичної партії Китаю».

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...