Субота, Жов 16, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Тільки китайські державні ЗМІ стверджують, що Франція і Німеччина підтримують розморожування інвестиційної угоди між ЄС і Китаєм

Субота, 10 липня 2021 року

Президент Франції Еммануель Макрон жестикулює поруч з канцлером Німеччини Ангелою Меркель і лідером Китаю Сі Цзіньпіном після їх зустрічі в Єлисейському палаці в Парижі 26 березня 2019 р. (LUDOVIC MARIN/AFP через Getty Images)

5 липня китайський лідер Сі Цзіньпін провів відеосаміт з канцлером Німеччини Ангелою Меркель і президентом Франції Еммануелем Макроном. Висвітлюючи цю подію, офіційні китайські ЗМІ заявили, що лідери Франції та Німеччини висловили підтримку якомога швидше розморозити інвестиційну угоду між ЄС і Китаєм. Однак в жодній із заяв Німеччини і Франції про таку підтримку немає згадки.

Офіційні засоби масової інформації китайського режиму «Сіньхуа» і CCTV, які дивляться сотні мільйонів китайських глядачів, опублікували однаковий офіційний протокол саміту між лідерами Німеччини, Франції та Китаю. У звіті цитується висловлювання президента Франції Макрона про те, що Франція цілеспрямовано продовжує розвивати співпрацю з Китаєм на прагматичній основі, підтримуючи ратифікацію інвестиційної угоди між ЄС і Китаєм, реформу Світової організації торгівлі (СОТ) і спілкування з Китаєм з питань зміни клімату та питань біорізноманіття. У стенограмі також говорилося, що китайські компанії вітали інвестування до Франції.

Китайські офіційні ЗМІ також стверджували, що канцлер Німеччини Меркель назвала відносини між ЄС і Китаєм дуже важливими, згадавши багато сфер консенсусу і співпраці. У китайських стенограмах йдеться, що країни погодилися поважати одна одну і зміцнюють діалог для зменшення розбіжностей, додавши, що Німеччина підтримує швидке відновлення зустрічей двосторонніх лідерів в надії, що якомога швидше інвестиційна угода між ЄС і Китаєм може бути ратифікована.

Однак в заяві, опублікованій канцелярією канцлера Німеччини з приводу саміту, не було згадки про інвестиційну угоду між ЄС і Китаєм. У ній тільки говорилося, що три сторони обмінялися думками про відносини між ЄС і Китаєм, міжнародну торгівлю, зміну клімату і біорізноманіття. За словами Німеччини, діалог також стосувався боротьби з епідемією, глобальних поставок вакцин, а також міжнародних і регіональних питань.

У заяві щодо саміту, опублікованій французьким президентським палацом, не тільки не згадується інвестиційна угода між ЄС і Китаєм, а й виражається серйозна стурбованість проблемами прав людини в Китаї і рішуча протидія проблемам примусової праці в Китаї.

Прагнення китайського режиму просувати заморожену інвестиційну угоду між ЄС і Китаєм відбувається в той час, коли Сполучені Штати і європейські лідери укріплюють співпрацю у сфері економіки та регіональної безпеки, щоб стримати комуністичний Китай після саміту «великої сімки».

20 травня Європейський парламент переважною більшістю голосів схвалив рішення заморозити процес ратифікації інвестиційної угоди між ЄС і Китаєм 599 голосами за, 30 голосами проти і 58 утрималися до тих пір, поки режим Пекіна не скасує каральні санкції, введені в березні проти членів і організацій Європейського парламенту.

Контрсанкції китайського комуністичного режиму проти представників ЄС і комітету з прав людини ЄС були зроблені після того, як вони наклали санкції на декількох китайських комуністичних чиновників за порушення прав людини щодо уйгурів в Сіньцзяні. Цей крок обурив багатьох членів парламенту ЄС.

БЕРЛІН, НІМЕЧЧИНА - 18 червня: Президент Франції Еммануель Макрон говорить під час виступу з канцлером Німеччини Ангелою Меркель 18 червня 2021 року в Берліні, Німеччина. (Photo by Axel Schmidt - Pool/Getty Images)

Інвестиційна угода між ЄС і Китаєм була підтримана в ЄС Меркель за її обіцянку відкрити більше секторів китайської економіки для інвестицій ЄС і запропоновані пільги для європейських автовиробників, що виробляють автомобілі за межами Китаю, попри внутрішню опозицію. Макрон підтримав зусилля Меркель, всупереч запереченням кількох країн ЄС, що також викликало негативну реакцію всередині країни.

Угода була підписана в грудні після семи років переговорів, але для вступу в силу вона має бути ратифікована парламентом ЄС.

Меркель йде у відставку у вересні, а Макрон домагається переобрання в кінці року.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...