Субота, Жов 16, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Вперше в історії Палата представників США подає законопроєкт про замороження активів Китаю

Понеділок, 5 липня 2021 року

Представник США Енн Вагнер заявила 19 червня, що КПК (комуністична партія Китаю) порушила міжнародний договір, який вона підписала у 2005 році, тому вона повинна заплатити за це і компенсувати американцям їхні втрати в результаті пандемії. (TOM WILLIAMS/POOL/AFP via Getty Images)

Спроба Пекіна приховати походження COVID-19 порушує міжнародний договір, підписаний владою Китаю у 2005 році, і дає право Сполученим Штатам накласти на КНР санкції, а також конфіскувати або заморозити китайські активи, що знаходяться в США, щоб виплатити компенсацію постраждалим від пандемії американцям.

Про це 19 червня повідомила сенатор, член палати представників від республіканців Енн Вагнер в інтерв'ю американському телеканалу OAN.

Вагнер просуває в Конгресі США «Американський закон про компенсації» і якщо його приймуть, це буде вперше, коли Пекін притягнуть до відповідальності такими жорсткими економічними методами.

В інтерв'ю Вагнер сказала, що Пекін систематично і навмисно вводив в оману, спотворював факти і приховував інформацію про вірус, яка мала життєво важливе значення і могла б запобігти виникненню нинішньої пандемії. За її словами, дії влади КНР прямо порушують міжнародне право.

Конгресмен також нагадала, що у 2003 році, великий спалах атипової пневмонії (SARS) в Китаї теж стався через навмисне приховування інформації з боку правлячої в Китаї компартії. Тоді цей інцидент змусив Пекін підписати договір зі 195 країнами.

Відповідно до умов цього договору від 2005 року, якщо країна-учасник отримує інформацію про потенційну загрозу глобального характеру в галузі охорони здоров'я, вона зобов'язана протягом 24 годин повідомити про це, бо інакше вона повинна понести відповідальність за свої дії.

За словами Вагнер, влада Китаю знала про поширення вірусу COVID-19 ще в листопаді 2019 року, а повідомила про це ВООЗ тільки в січні 2020 року. При цьому директор ВООЗ Тедрос Гебреісус залишив це без належної уваги.

В цей час пандемія COVID-19 вже забрала життя понад 600 тисяч людей в США і понад 30 мільйонів осіб були інфіковані.

Енн Вагнер запропонувала законопроєкт, що дозволяє ввести економічні санкції проти Пекіна за приховування інформації про новий небезпечний коронавірус (COVID-19), але її ініціатива зустріла опір з боку членів Демократичної партії.

В останні місяці у світі все голосніше звучать заклики провести справжнє незалежне розслідування походження COVID-19. 26 травня президент США Джо Байден зажадав від спецслужб, щоб вони провели ретельне розслідування джерела вірусу і протягом 90 днів надали звіт.

У пресрелізі від 15 червня Енн Вагнер сказала: «Коли світ повинен був працювати разом, щоб впоратися зі спалахом коронавірусу, Китай заткнув роти вченим, які наважилися говорити».

У запропонованому законопроєкті викладені конкретні заходи економічного впливу на Пекін, серед яких заморожування китайських рахунків в американських банках, створення фонду компенсації збитків американцям, які постраждали від COVID-19, скасування в СОТ статусу Китаю «країна, що розвивається», введення санкцій щодо чиновників компартії Китаю, їх родичів, а також медичних і високотехнологічних китайських компаній, які отримали прибуток від пандемії, заборона ощадним фондам США інвестувати в Китай тощо.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...