Субота, Жов 23, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

«Темна віха в історії»: законодавці США прокоментували святкування 100-річчя компартії Китаю

Неділя, 4 липня 2021 року

Роберт Адерхольт — американський політик від республіканської партії. (Photo by Pete Marovich / Getty Images)

За словами американських законодавців, сторіччя існування Комуністичної партії Китаю (КПК) — це не привід для святкування, а скоріше час вшанувати пам'ять мільйонів китайців, убитих режимом або тих з ким жорстоко поводилися.

1 липня КПК провела великомасштабний захід на площі Тяньаньмень в Пекіні, присвячений 100-річчю від дня її заснування. Святкування включало політ над площею військових літаків, артилерійські салюти й хор з 3000 чоловік, які виконують хвалебні пісні.

«Сьогодні Пекін святкує 100-річчя Комуністичної партії Китаю, в той час, як китайський народ і решта світу оплакують мільйони по-звірячому вбитих китайців, рабську працю, геноцид, релігійне переслідування, видаляння органів та жертв глобальної пандемії», — написав сенатор Том Коттон в «Твіттері».

З моменту свого заснування в 1921 році та приходу до влади в 1949 році партія невпинно здійснювала злочини, в результаті яких неприродною смертю померли десятки мільйонів китайців, зруйнована традиційна китайська культура і духовні цінності.

До цього дня комуністичний режим переслідує мільйони вірян, етнічні меншини і дисидентів, використовуючи передові технології для спостереження та контролю над своїми громадянами. Ті, хто потрапив у репресії партії, зазнали затримання, тортур, примусових робіт, нагляду і навіть примусово видаляли органи.

У провінції Сіньцзян Пекін розгорнув масові репресії проти уйгурів та інших мусульманських меншин, утримуючи понад 1 млн людей в таборах для інтернованих. Уряд США і парламенти інших західних країн назвали подібні дії КПК геноцидом.

КПК розгорнула в країні кампанію під назвою «Війна режиму проти віри». Мішенню для переслідування стали послідовники Фалуньгун, тибетські буддисти і домашні християни.

У Гонконзі КПК стрімко посилює свій контроль над колись бурхливою демократією за допомогою драконівського закону про національну безпеку, прийнятого минулого року. З того часу продемократичні сили Гонконгу придушуються шляхом масових арештів людей, які критикують режим. Придушення інодумців також сприяло недавньому примусовому закриттю відомої демократичної газети Apple Daily.

«Девізом КПК було і завжди буде ''заткнути рот'' і ''мертві не встануть'', — йдеться в заяві сенатора Бен Сассо. — Вони кинули залізний молот на шукачів свободи, релігійні та етнічні меншини, політичних дисидентів і звичайних громадян за допомогою прямих вбивств, перевиховання під тортурами в таборах, зникнень людей і примусової стерилізації».

Посилаючись на зловживання КПК, член палати представників Роберт Адерхольт назвав цей столітній період «темною віхою в історії». Законодавці зажадали справедливості для жертв китайського комуністичного режиму.

«Ми повинні притягнути до відповідальності КПК», — заявила член палати представників Мішель Стіл в «Твіттері».

Минулого тижня двопартійна група законодавців представила резолюцію, в якій перераховані і піддані осуду серйозні зловживання, скоєні компартією з моменту її заснування.

Член палати представників Майк Галлахер сказав, що мета резолюції — «виставити справжню природу КПК на загальний огляд».

«Необхідно показати світу, що зловживання, скоєні партією, які ми спостерігаємо сьогодні, включаючи геноцид в Сіньцзяні, — не нове явище, — зазначив Галлахер на пресконференції 29 червня. — Це закладено в ДНК комуністичної партії Китаю».

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...