Середа, Вер 29, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Відмова Конгресу США підвищити межу держборгу може загрожувати країні потенційним дефолтом — Йеллен (ВІДЕО)

Понеділок, 28 червня 2021 року

Міністр фінансів Джанет Йеллен дає свідчення перед слуханням підкомітету з питань асигнувань сенату в Вашингтоні 23 червня 2021. (Greg Nash/Pool via AP)

23 червня міністр фінансів Джанет Йеллен благала законодавців США підняти так звану стелю (максимально встановлений законом рівень) федерального боргу, щоб запобігти «немислимому» дефолту за борговими зобов'язаннями США, яка може спровокувати фінансову кризу.

Джанет Йеллен зробила цю заяву в підкомітеті Сенату з асигнувань, закликавши законодавців підняти юридичну межу суми боргу федерального уряду, попередивши, що, якщо вони не погодяться, то можуть виникнути «абсолютно катастрофічні економічні наслідки».

У 2019 Конгрес припинив ліміт запозичення до 31 липня 2021 року. Якщо час до закінчення дії цього призупинення буде спливати, то міністерство фінансів не зможе мобілізувати додаткові кошти шляхом продажу державних цінних паперів і буде змушене вдатися до надзвичайних заходів для продовження виконання своїх боргових зобов'язань.

У минулому Казначейство вже вдавалося до надзвичайних заходів, таким, як призупинення внесків в пенсійні фонди державних службовців, для того, щоб зберегти свою здатність продовжувати виплати за боргами. Але витрати на програми допомоги COVID-19 додали невизначеності грошовим потокам уряду. Йеллен сказала, що такі заходи можуть бути вичерпані в серпні, коли Конгрес піде на традиційні літні канікули.

Вона сказала, що дефолт за державними борговими зобов'язаннями США «прискорить» фінансову кризу, і що це поставить під загрозу робочі місця і заощадження американців в той час, коли все ще йде відновлення після пандемії COVID».

«Я думаю, що дефолт по державному боргу слід розглядати як щось немислиме», — сказала Йеллен, додавши, що «відмова від збільшення ліміту боргу буде мати абсолютно катастрофічні економічні наслідки».

При підвищенні межі боргу потрібна буде підтримка як мінімум 10 республіканців Сенату, щоб подолати необхідний мінімум голосів. Деякі сенатори від Республіканської партії заявили, що малоймовірно, що їх фракція підтримає підвищення межі, якщо не буде вжито заходів щодо реформи витрат.

Республіканці відкрито виступають проти пропозицій адміністрації Байдена про збільшення витрат: бюджет президента Джо Байдена на 2022 фінансовий рік становить близько 6 трильйонів доларів.

Сенатор Рой Блант (республіканець від штату Міссурі) недавно сказав, що законодавці зазвичай використовують стелю боргу, «щоб спробувати виявити якийсь механізм контролю над майбутнім боргом», як повідомляє The Hill.

«Ймовірно, Закон про контроль над бюджетом був найбільш ефективним з усіх цих заходів, але це перший рік, за всі ці 10 років, коли у нас не було обмеження на витрати, з якими потрібно було боротися.... Я думаю, що у нас знову будуть такі ж дебати», — сказав Блант, маючи на увазі закон 2011 року, який обмежував ліміти витрат до кінця 2021 року.

«Я думаю, що, швидше за все, щоб «отримати» 10 республіканців, вам доведеться провести якусь реформу витрат, щоб збільшити стелю боргу».

Протистояння з приводу підвищення стелі боргу у 2011 році привело до першого зниження частини облігацій федерального уряду в кредитному рейтингу AAA, за оцінкою рейтингової компанії Standard & Poor's.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...