П'ятниця, Вер 17, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Експерти ООН з прав людини "надзвичайно стривожені" заявами про примусове видаляння органів у Китаї

Неділя, 27 червня 2021 року

Послідовники Фалуньгун у Відні, Австрія, проводять демонстрацію видаляння органів у в'язнів совісті в Китаї, під час акції протесту проти імпорту людських органів з Китаю до Австрії 1 жовтня 2018 р. (Joe Klamar/AFP via Getty Images)

У понеділок дванадцять експертів з прав людини, пов'язаних з Організацією Об'єднаних Націй, заявили, що «шоковані і стривожені достовірними звинуваченнями в насильницькому видалянню органів» комуністичним режимом Китаю у представників релігійних і етнічних меншин.

«Експерти, в тому числі спеціальні доповідачі Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) і члени робочої групи з безпідставних затримань, надзвичайно стривожені повідомленнями про імовірне видаляння органів у представників релігійних меншин, в тому числі практикуючих Фалуньгун, уйгурів, тибетців, мусульман і християн, які перебувають під вартою в Китаї», — йдеться в заяві агентства.

«Примусове видаляння органів у Китаї, по всій видимості, спрямоване проти конкретних етнічних, мовних або релігійних меншин, які утримуються під вартою, що відбувається часто в різних місцях без пояснення причин арешту або видачі ордерів на арешт, — говориться в спільній заяві експертів. — Ми глибоко стурбовані повідомленнями про дискримінаційне поводження з ув'язненими або затриманими за ознакою їхньої етнічної приналежності, релігії або переконанням».

Ці експерти, не пов'язані з будь-яким урядом або організаціями і які працюють в системі ООН з прав людини як незалежні фахівці, сформулювали свою думку на основі «достовірної інформації» про те, що певні категорії ув'язнених в Китаї зазнали насильницького ув'язнення, у них брали аналізи крові і досліджували їхні органи без згоди.

За повідомленнями УВКПЛ, результати обстежень, в тому числі ультразвукових і рентгенівських, були зареєстровані в базі даних джерел живих органів, використовуваної для зіставлення органів з потенційними реципієнтами на сумісність.

«Згідно з отриманими відомостями, найбільш поширеними органами, що видаляються в ув'язнених, є серце, нирки, печінку, рогівка і рідше частини печінки. У цій формі торгівлі людьми нібито беруть участь фахівці сектора охорони здоров'я, в тому числі хірурги, анестезіологи та інші медичні фахівці», — заявили експерти.

Управління ООН заявило, що експерти раніше порушували це питання перед китайською владою у 2006 і 2007 роках, але в отриманій ними відповіді були відсутні важливі дані, такі як час очікування органів іта інформація про джерело органів.

«У цьому контексті відсутність доступних даних і системи обміну інформацією стало перешкодою для успішного виявлення та захисту жертв торгівлі людьми, а також ефективного розслідування та судового переслідування торговців людьми », — заявило УВКПЛ.

«Попри поступовий розвиток системи добровільного донорства органів, продовжує з'являтися інформація про серйозні порушення прав людини при закупівлі органів для трансплантації в Китаї», — відзначили експерти.

Управління ООН заявило, що існує постійна стурбованість з приводу відсутності незалежного нагляду за згодою і передачею органів від ув'язнених або затриманих. УВКПЛ закликало китайський режим «негайно відреагувати на звинувачення в видаляння органів» і дозволити незалежний моніторинг з боку міжнародних правозахисних організацій.

«Палац Націй», в якому знаходяться офіси Організації Об'єднаних Націй, в Женеві 4 вересня 2018 р. (Fabrice Coffrini/AFP via Getty Images)

У число експертів увійшли Сіобан Маллаллі, спеціальний доповідач з питання торгівлі людьми, Фернан де Вареннес, спеціальний доповідач з питань меншин, Ахмед Шахід, спеціальний доповідач з питання про свободу релігії або переконань, і Нільс Мельцер, спеціальний доповідач по катуваннях та інших жорстоких, нелюдських або принижуючих гідність поводженням або покаранням. Спеціальні доповідачі входять до складу найбільшого органу незалежних експертів в системі ООН з прав людини.

Твердження про те, що особи, які діють від імені китайського режиму, видаляли життєво важливі органи у в'язнів, які померли в цьому процесі, вперше з'явилися у 2006 році.

З того часу в численних звітах було представлено більше доказів, в тому числі рішення незалежного трибуналу під головуванням сера Джеффрі Найса, який раніше очолював судове переслідування колишнього президента Югославії Слободана Мілошевича за військові злочини.

У березні 2020 року суд в Лондоні прийшов до висновку, що насильницьке видаляння органів відбувалося в Китаї протягом багатьох років «в значних масштабах», причому практикуючі Фалуньгун були «основним джерелом». У звіті трибуналу також зазначається, що інші групи меншин, такі як уйгури, тибетські буддисти і християни домашніх церков, також піддаються насильницькому видалянню органів.

Фалуньгун, духовна практика, включає медитативні вправи і моральне вчення, засноване на правдивості, співчутті і терпимості. Двадцять два роки тому китайський комуністичний режим почав кампанію з викорінення Фалуньгун і піддав понад 70 мільйонів прихильників переслідуванню, затриманню, примусовій праці, тортурам і насильницькому видалянню органів. Переслідування триває досі.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...