Середа, Тра 25, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Кіпр просить ЄС зупинити потік нелегальних сирійських іммігрантів з Туреччини

Субота, 26 червня 2021 року
Біженці в центрі тимчасового розміщення Пурнара протестують проти затримок в процесі подачі заяви і нелюдських умов життя в таборі в Коккінотрімітіі, приблизно у 20 км від столиці Кіпру Нікосії, 1 лютого 2021 р. (Christina Assi/AFP via Getty Images)

Кіпр хоче, щоб прикордонне агентство Європейського Союзу Frontex втрутилося і запобігло потоку прибулих з Туреччини нелегальних іммігрантів, які, за твердженнями влади, довели систему притулків до межі.

Він також просить ЄС «активувати всі доступні механізми», щоб допомогти країні впоратися з прибуттям сирійців з Туреччини або безпосередньо з Сирії, особливо з порту Тартус, або з Лівану.

МЗС Кіпру заявило, що Туреччина не включила Кіпр у свою програму щодо припинення потоків нелегальних іммігрантів до блоку з 27 країн-членів з моменту підписання угоди п'ять років тому.

Країна з населенням близько 1,1 млн осіб також просить виконавчу владу ЄС допомогти переселити «значну кількість» сирійських прохачів притулку, яким було надано міжнародний захист.

«Їхня кількість досягла такого рівня, що їх інтеграція в місцеві спільноти практично нераціональна», — заявили в міністерстві кореспонденту Associated Press у четвер.

За офіційними даними, з 2019 року на Кіпр припливли 1337 сирійців, причому третина з них прибула за останні три місяці.

За останні два роки 3896 сирійців прибули на Кіпр з Туреччини.

Кіпр був розколотий за етнічною ознакою в 1974 році, коли Туреччина вдерлася в країну після перевороту, спрямованого на об'єднання з Грецією. Тільки Туреччина визнає проголошення незалежності кіпріотів-турків і тримає на півночі понад 35000 військовослужбовців.

Кіпр приєднався до ЄС в 2004 році, але тільки південь користується всіма перевагами членства.

МЗС Кіпру запропонував іншим країнам-членам ЄС допомогти прийняти деяких з цих іммігрантів відповідно до схеми переселення, узгодженої кілька років тому для Греції та Італії.

Уряд Кіпру також офіційно запросить додаткове фінансування від ЄС для будівництва нового центру розміщення осіб, які шукають притулку, а також «центру підготовки до від'їзду» для тих, кому було відмовлено в наданні притулку.

Число іммігрантів, які отримали міжнародний захист на Кіпрі або звернулися за ним, в цей час складає 4% населення країни.

Кіпрська влада заявляє, що контролювати потік іммігрантів з півночі на південь надзвичайно складно, оскільки буферна зона не є визнаним кордоном, де влада може вживати суворих заходів для обмеження пересування людей. Уздовж 180-кілометрової буферної зони є дев'ять пунктів перетину кордону, але більша їх частина не регулюється.

Міністерство закордонних справ заявило, що кіпрська поліція щодня патрулює буферну зону, і незабаром будуть встановлені тепловізійні камери для спостереження за переходами у віддалених районах.

Джерело: The Epoch Times