Понеділок, Вер 27, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Поширене жорстоке поводження з дітьми в школах Китаю спростовує пропаганду компартії

Понеділок, 2 серпня 2021 року

Дівчинка лежить на лікарняному ліжку після ножового поранення в початковій школі округу Гуаншань провінції Хенань в центральному Китаї, 16 грудня 2012 року (STR/AFP via Getty Images)

Згідно з підготовкою комуністичної партії Китаю (КПК) до святкування її 100-річчя китайські школи та дитячі сади проводять різні заходи під гаслом «Подякуй партії». Одна з тем: «Дякую партії за те, що надала мені добрі умови для дорослішання». Хоча у реальності в дитячих садах по всьому Китаю широко розповсюджене жорстоке поводження з дітьми.

Фізичні травми

У трирічної дівчинки з дитячого садка у Сіані провінції Шеньсі на північному заході Китаю виявили 29 слідів від уколу голкою. Її мучила вихователька.

Чотирирічного хлопчика з міста Шеньчженя провінції Гуандун на півдні Китаю три няні неодноразово кололи голками.

Вихователя дитячого садка в місті Даляні провінції Ляонін на північному сході Китаю було визнано винним в жорстокому поводженні з дітьми: у малюків, які перебували під його наглядом, було багато шрамів.

Вихователь дитячого садка в Пуніні південній провінції Гуандун ударив малюка і вибив йому зуб, через що у того пішла кров з рота.

Трирічний хлопчик з Харбіну провінції Хейлунцзян на північному сході Китаю, отримав травми голови та шиї від того, що вихователька притиснула йому голову табуреткою.

У місті Чанчжоу східній провінції Цзянсу вихователька дитячого садка не тільки сама жорстоко била дітей, але і змушувала їх бити самих себе по обличчю.

У місті Ханчжоу східної провінції Чжецзян кілька вихователів дитячих садків били дітей. Згідно з описами та відеозаписами з камер спостереження, дітей штовхали, били по голові та обличчю.

Хлопчик плаче під час занять, бо сумує за матір’ю у навчальному центрі Вест-Пойнт у місті Ханчжоу, провінція Чжецзян, Китай, 2 серпня 2006 р. (Cancan Chu/Getty Images)

Приниження

У міському окрузі Куньмін південної провінції Юньнань жінка розповіла, що її трирічну доньку вихователька змушувала їсти фекалії з туалету в дитячому садку, тому що вона «погано поводилася під час їжі». Жінка стверджує, що інші діти повідомили їй, що бачили, як вихователька двічі змушувала дівчинку їсти фекалії.

У провінції Цзянсі на південному сході Китаю вчитель-чоловік у філії RYB Education, офіційно зареєстрованої компанії з дошкільної освіти, розмістив у своїй соціальній мережі Weibo фотографію, на якій дитина тримає ногу дорослої людини та нюхає її.

Пост починався з тексту: «Розвивайте "m" у молодому віці». Під фото було два коментарі, в одному говорилося: «Понюхайте, гарненько понюхайте», а в другому: «Батьки та вчителі були заблоковані». Згідно з коментарями інших користувачів мережі, буква «m» в тексті була витлумачена як відсилання до садомазохізму.

У повіті Юншунь провінції Хунань на південному сході Китаю вчитель другого класу попросив дюжину учнів, які не пожертвували гроші для школи, вишикуватись. Він зняв їх на відео і відправив його в батьківську групу.

Дев'ятирічний Дін Шаонан вечеряв у дитячому будинку Ван Цзяю з селища Саншиліпу в окрузі Іншанг провінції Аньхой, Китай, 9 липня 2006 р. (China Photos/Getty Images)

Батьки були мобілізовані для збору коштів, і кожного учня попросили пожертвувати шість юанів (≈26 грн.) Вчитель оголосив, що гроші потрібно здати терміново. Повідомляється, що він зробив це за вказівкою керівництва школи з ініціативи Фонду освіти повіту Юншунь.

Відео учнів, які не зробили пожертву, не є чимось новим. У 2018 році в початковій школі міського округу Маомін провінції Гуандун вчитель викликав 10 дітей на сцену, тому що вони не пожертвували гроші, велів їм закласти руки за спину, а потім зняв це на відео і відправив його в батьківську групу для публічного засудження.

Відео супроводжувалося коментарями вчителя, який називав їх імена і сказав, що «ці 10 учнів не пожертвували гроші». Діти були покарані й деякий час стояли в ряд. Їхні обличчя сканувалися одне за одним. При цьому за кадром лунав різкий голос що ніби запитує. Ця сцена була дуже знайома, як і покаянні «зізнання» по телебаченню в державних ЗМІ.

Фактично з того часу, як у 2013 році державна система відеоспостереження Китаю почала транслювати публічні зізнання, з 2013 по 2016 рік було приблизно по одному зізнанню в місяць у кращий для перегляду телевізійний час. CCTV узяла на себе ініціативу продемонструвати місцевим жителям, як залучати людей до публічних судових процесів.

На цей раз публічний суд проходив в повіті Юншунь, віддаленому і збіднілому районі на заході провінції Хунань, над школярами, які не змогли пожертвувати гроші.

Численні загадкові жертви

Чотирирічний хлопчик 13 квітня раптово помер в дитячому саду в районі Тайерчжуан на північному сході Китаю в провінції Шаньдун. Коли сім'я дитини кинулася в дитячий сад і попросила перевірити камеру відеоспостереження, адміністрація заявила, що камера зламана. Досі офіційного висновку щодо причини смерті дитини немає.

У дитячому садку повіту Юйлінь провінції Гуансі на півдні Китаю 28 квітня чоловік з ножем раптово напав на дітей і вихователів. Місцева влада повідомила про двох загиблих дітей і 16 поранених, включаючи двох вчителів. Однак за повідомленнями в інтернеті очевидців, померло понад дев'ять дітей.

Публічні звіти з 2010 по 2020 рік свідчать про те, що в останні 10 років в школах по всій країні щороку відбувалося багато вбивств, особливо в початкових школах та дитячих садах.

Ось кілька випадків у якості прикладу

На початку червня 2020 року 37 осіб, в тому числі школярі та співробітники, отримали поранення внаслідок ножового нападу в початковій школі в селищі Ванфу провінції Гуансі.

У 2019 звільнений доглядач початкової школи при Пекінському педагогічному університеті напав з молотком і поранив понад 20 дітей.

У 2018 році невідомий атакував і поранив 14 дітей в дитячому садку в місті Чунціні провінції Сичуань.

Відповідно до статистики, у 2010 році за 35 днів по країні було п'ять випадків вбивства: в чотирьох початкових школах і дитячому саду. Китайські офіційні особи повідомили в цілому про 13 загиблих і майже 40 поранених. Після цього в інтернеті поширилися фотографії, на яких дитячі садки по всій країні вивісили плакати з написом: «В разі невдоволення поверніть наліво – уряд там», це означає, що відповідальність за теракти несе режим.

У той час аналітики пояснювали часті напади на школи в Китаї соціальними проблемами, що ще більше загострилися. З економічним зростанням в Китаї збільшилася нерівність між багатими та бідними. Крім того, недосконала правова система призвела до відсутності справедливості. Це ще більше погіршило проблеми з психічним здоров'ям людей.

Одним з найважливіших, але не взятих до уваги фактів є те, що відрізняє китайських школярів від решти світу – це червона краватка. Школярі повинні носити її як символ належності до піонерської організації, що діє під керівництвом комуністичної партії Китаю. Смерть багатьох дітей була пов'язана з червоною краваткою.

Учні позують перед дошкою в початковій школі "Червона армія" Ян Дечжі в місті Веньшуй, країна Сішуй, провінція Гуйчжоу, Китай, 7 листопада 2016 р. (Фред Дюфур/AFP/Getty Images)

У 2020 році учень п'ятого класу в Дачжоу провінції Сичуань задихнувся і помер через затягнуту під час гри краватку.

У 2017 році 12-річний хлопчик з Пінсяна провінції Цзянсі вдома повісився на краватці.

У 2014 році семирічний хлопчик у Веньчжоу провінції Чжецзян був задушений червоною краваткою. У школі наполягали на самогубстві дитини.

У 2009 році 12-річний хлопчик в місті Куньмін провінції Юньнань був знайдений повішеним на краватці на металевому каркасі ліжка.

Також повідомляється, що 11-річний школяр в провінції Хунань покінчив життя самогубством, через повішання на червоній краватці в орендованому будинку в Дунгуань.

Приголомшливі випадки приниження і жорстокого поводження з дітьми в Китаї повторюються і йдуть всупереч з пропагандистським закликом «про подяки партії за створення добрих умов для дорослішання».

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...