Середа, Жов 20, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Литва побудує стіну на кордоні з Білоруссю через наплив нелегальних мігрантів

Четвер, 8 липня 2021 року

Литовські прикордонники затримали мігрантів на литовсько-білоруському кордоні в Кальваї, Литва, 7 липня 2021 р. (Janis Laizans/Reuters)

Литва в середу звинуватила Білорусь у тому, що вона дозволяє прибуття мігрантів з-за кордону для відправлення до Європейського Союзу та заявила, що вона побудує стіну на кордоні та розмістить війська, щоб запобігти їхньому незаконному переходу на свою територію.

За останні дні сотні мігрантів здійснювали перехід, багато з них вихідці з Туреччини, заявила Литва. Міністерство закордонних справ викликало в середу главу посольства Білорусі з вимогою припинити потік нелегальних мігрантів.

«Це стане явним знаком і певним стримуючим фактором для тих, хто організовує потік нелегальних мігрантів», — сказала прем'єр-міністр Литви Інгріда Сімоніте, зазначивши, що до охорони державних рубежів уряд залучить військовослужбовців.

Ідея будівництва стіни на кордоні народилася у влади в середині червня. Лінію планували зміцнити двома рядами паркана, колючим дротом і сигналізацією.

За даними литовських прикордонників, число нелегальних мігрантів в країні зросла більш ніж в десять разів у порівнянні з 2020 роком.

2 липня влада Литви через наплив нелегальних мігрантів з території Білорусії оголосила екстремальну ситуацію на державному рівні.

Президент Білорусії Олександр Лукашенко заявив 26 травня, що його країна більше не буде перешкоджати перетинанню мігрантами її західного кордону з ЄС.

Литва працює над організацією візитів міністра закордонних справ Габріеліуса Ландсбергіса до Багдаду та Анкари наступного тижня для обговорення міграції.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...