Понеділок, Вер 27, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Перевантаження суден в Китаї серйозно перешкоджає глобальним товарним потокам

Середа, 14 липня 2021 року

Порт Янтянь в Шеньчжені, Китай. (STR/AFP через Getty Images)

Перевантаження контейнерних перевезень на півдні Китаю продовжує серйозно перешкоджати глобальному потоку товарів.

«Число контейнеровозів, що очікують в китайській дельті річки Чжуцзян незвично велике. Окремі порти, такі як Янтянь, відвантажили менше половини свого звичайного обсягу контейнерів», — повідомив у понеділок Кільський інститут світової економіки.

«В цей час майже п'ять відсотків контейнеровозів пов'язані з пробками в китайських портах. Це більше, ніж при першій хвилі спалаху коронавірусу». У Червоному морі між Північною Африкою і Аравійським півостровом «нині курсує на десять відсотків менше контейнеровозів, ніж можна було б очікувати».

Пробка в китайському порту Янтянь, викликана спалахом коронавірусу серед працівників порту, давно вважається більш серйозною проблемою в судноплавній галузі, ніж однотижнева пробка на Суецькому каналі, що виникла в результаті аварії контейнеровоза "Ever Given" в кінці березня.

Низхідна спіраль для сусідніх портів

Найбільша у світі контейнерна судноплавна компанія Maersk в останній раз повідомляла своїм клієнтам в п'ятницю, що перевантаження в Янтянь поступово вирішуються — «але слід зазначити, що, якщо постраждає один порт, це може перетворитися в спадну спіраль для сусідніх портів».

Збої у світових контейнерних перевезеннях є однією з причин виникнення матеріальної скрути в Європі. На думку багатьох економістів, вони гарантують, що, наприклад, німецька промисловість може лише частково обробити великі свої замовлення.

За допомогою нового інструменту аналізу, Кільський Інститут Світової Економіки оцінює рух суден по всьому світу, щоб зробити висновки про розвиток глобальних торговельних потоків. Реєструє суди, що прибувають і відправляються з 500 портів по всьому світу. Також, аналізує руху суден в 100 морських районах і вимірює ефективне завантаження контейнеровозів на основі опадів.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...