Субота, Жов 23, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Негативне ставлення до Китаю у світі посилюється і близьке до історичного максимуму, — опитування

Понеділок, 5 липня 2021 року

Прапор комуністичної партії Китаю за колючим дротом на житловому комплексі в Янгісаре, на південь від Кашгара, в західному регіоні Китаю Сіньцзян, 4 червня 2019 р. (Greg Baker/AFP через Getty Images)

Відповідно до недавнього дослідження, проведеного американським дослідницьким центром Pew Research, негативне ставлення до Китаю в розвинених економіках світу посилилося на тлі побоювань з приводу ситуації з правами людини в Сіньцзяні.

Дослідження проводилося на основі опитувань в 17 країнах з розвиненою економікою в Європі, Північній Америці та Азійсько-тихоокеанському регіоні.

Звіт показав, що більшість, вісім з десяти всіх респондентів, «негативно ставляться до Китаю і не вірять китайському режиму, який не поважає особисті свободи свого народу».

«Негативне ставлення до Китаю наблизилося до історичного максимуму майже в усіх досліджених країнах і значно посилилося з 2018 року в Італії, Південній Кореї, Греції, Австралії, Канаді й Великобританії», — пишуть автори звіту.

Дослідницький центр провів опитування 18850 дорослих в 17 країнах з 1 лютого по 26 травня й опублікував результати за день до того, як Комуністична партія Китаю (КПК) відзначила своє 100-річчя.

Опитані країни включали Австралію, Бельгію, Великобританію, Канаду, Францію, Німеччину, Грецію, Італію, Японію, Нідерланди, Нову Зеландію, Сінгапур, Південну Корею, Іспанію, Швецію, Тайвань і США.

Рекордні значення показали Канада, Німеччина, Південна Корея і США. Згідно з опитуванням, приблизно 76% американців заявили, що вони негативно ставляться до Китаю, що на 3% більше, ніж того року.

Більша незадоволеність найбільш густонаселеною країною світу спостерігалася в Японії (88%), Швеції (80%), Австралії (78%) і Південній Кореї (77%). У звіті показано, що єдиними країнами, де висловили сприятливе ставлення до Китаю, були Сінгапур і Греція.

Останнім часом Пекін стикається з підвищеною увагою до своїх дій у сфері прав людини, включаючи придушення релігійних і етнічних меншин в Сіньцзяні і прийняття драконівського закону про національну безпеку в Гонконзі в липні 2020 року, який криміналізує вчинки і поведінку людей як «підривну діяльність», максимальне покарання за яке — довічне ув'язнення.

Комуністичний режим звинувачують в скоєнні геноциду уйгурів та інших етнічних меншин, не менше 1 мільйона яких перебувають в секретних таборах «політичного перевиховання» в Сіньцзяні на північному заході Китаю.

Колишні ув'язнені-уйгури розповіли The Epoch Times, що їх катували, змушували відмовлятися від своєї віри і примушували до присяги на вірність комуністичній партії Китаю. Вони утримувалися в переповнених тюремних камерах.

Уйгури, більшість з яких складають мусульмани-суніти, поряд з Тибетом, а також домашніми християнами і прихильниками Фалуньгун, вже давно стали об'єктами для «перевиховання» комуністичним режимом Китаю.

Учасники опитування в країнах Азійсько-тихоокеанського регіону, крім Сінгапуру, заявили, що вони не підтримують методи Сі Цзіньпіна. Серед японців таку ж точку зору висловили 86% респондентів. У Сінгапурі 70% опитаних висловили довіру Сі.

«Попри широко поширену думку, що Китай порушує права і свободи свого народу, громадськість розділилася щодо того, який крок у відповідь зробити», — пишуть автори звіту.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...