Субота, Тра 21, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Через незвичайні мутації COVID-19 штам «Лямбда» може бути стійким до вакцин: дослідники

Четвер, 8 липня 2021 року
Зображення, отримане за допомогою скануючого електронного мікроскопа, показує COVID-19 (круглі сині об'єкти), що виходить з поверхні клітин, культивованих в лабораторії. (NIAID-RML)

Науковці занепокоєні тим, що недавно виявлений в Перу новий штам COVID-19 може бути стійким до вакцин проти коронавірусу через його незвичайні мутації.

Дослідники з Чилійського університету в Сантьяго опублікували минулого тижня результати своїх досліджень мутації вірусу COVID-19. Вони заявили, що новий штам викликає серйозну заклопотаність.

«Наші дані вперше показують, що мутації, присутні в спайковому білку штаму ''Лямбда'', посилюють перебіг хвороби», — написали дослідники в статті, яка ще не пройшла рецензування.

Штам «Лямбда», також відомий як C. 37, вперше з'явився в Перу в серпні минулого року, але був визнаний потенційної глобальною загрозою тільки в останні тижні. Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) звернула на нього увагу лише 17 червня, коли він з'явився одночасно в декількох країнах.

ВООЗ заявила, що «нейтралізуючі антитіла» цього виду вірусу збільшують його стійкість. Цим пояснюються швидкі темпи передачі інфекції в багатьох країнах.

У Перу на штам «Лямбда» зараз припадає 82% нових випадків інфікування.Чилі, Аргентина, Бразилія, Колумбія, Еквадор і Мексика теж підтвердили широке поширення цього штаму.

Вірусолог ВООЗ Жайро Мендес-Ріко повідомив виданню DW, що, попри високі показники інфікування, немає ніяких вказівок на те, що цей штам більш агресивний.

Мендес-Ріко вважає, що необхідні додаткові дані для порівняння недавно маркованого штаму з іншими існуючими штамами, такими як «Гамма» (P.1) і «Дельта» (B.1.617.2), які вже класифіковані ВООЗ як небезпечні.

Джефф Барретт, директор Genomics Initiative COVID-19 в Інституті Wellcome Sanger в Великобританії, сказав виданню Financial Times, що складно «розібратися в загрозі, що виходить від "Лямбда", використовуючи обчислювальні і лабораторні дані», тому що штам «являє собою незвичайний набір мутацій в порівнянні з іншими штамами».

За даними Центрів з контролю і профілактики захворювань, випадків інфікування штамом «Лямбда» в США поки не зареєстровано.

«З огляду на, що цей штам швидко поширився в Перу, Еквадорі, Чилі та Аргентині, ми вважаємо, що у ''Лямбда'' є значний потенціал, що викликає серйозну заклопотаність», — вважають вчені.

ВООЗ заявила, що необхідні подальші дослідження для «підтвердження постійної ефективності вакцин» проти штаму «Лямбда».

Джерело: The Epoch Times