Середа, Вер 29, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Ізраїльські та європейські експерти: вакцинація від COVID-19 може викликати штами

Субота, 10 липня 2021 року

Деякі експерти в галузі охорони здоров'я закликають до введення нових щеплень у відповідь на нові штами COVID-19. Однак дослідження показують, що вакцинація може спровокувати утворення нових штамів. — Замкнуте коло ...

Ізраїльська програма масової вакцинації може породити ізраїльську мутацію, яка виявиться стійкою до вакцин COVID-19. Про це в січні повідомлялося у звіті розвідки Армії оборони Ізраїлю (pdf).

У звіті, підготовленому для Національного центру інформації і знань про коронавіруси, йдеться, що «кампанія масової вакцинації, яка проводиться паралельно з активним спалахом в Ізраїлі, може привести до «еволюційного тиску» на вірус».

У травні Люк Монтаньє з Інституту Пастера попередив, що вакцинація від COVID-19 буде сприяти появі більш смертоносних варіантів. Відкриття ВІЛ принесло вірусологу Нобелівську премію 2008 року. У своєму інституті він проводить експерименти з пацієнтами, які після вакцинації захворіли на COVID-19.

«Я покажу вам, що вони створюють варіанти, стійкі до вакцини», — сказав він в інтерв'ю у Франції. «Саме антитіла, що виробляються вірусом, роблять інфекцію сильнішою. ... Зрозуміло, що нові штами ... створюються вакцинацією», — сказав він у травні.

Небезпека "імунної втечі" через ізоляцію

Бельгійський вірусолог доктор Герт Ванден Босше дотримується тієї ж думки. Навіть якщо інші спростовують це, з наукової точки зору обґрунтовано, що масові вакцинації в розпал пандемії можуть привести до появи нових штамів. Босше працював, зокрема, з GSK Biologicals, Novartis Vaccines, Глобальним альянсом з вакцин та імунізації (ГАВІ) і Фондом Білла і Мелінди Гейтс.

У програмному виступі на «Саміті з вакцин» в Огайо і в листі Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) (pdf) Босше позначив небезпеку. Оскільки вакцини COVID-19 не можуть швидко вбити SARS-CoV-2, вони створюють сприятливе середовище для штамів. Потім у вірусу є час адаптуватися і мутувати. А те, що його не вбиває, швидко робить його потомство сильнішим. Це призводить до нескінченних варіацій, які ми бачимо зараз.

Цей процес можна порівняти з неповним лікуванням антибіотиками, при якому бактерії не знищуються повністю.

За словами Босше, небезпека цієї «імунної втечі» надзвичайно зросте через ізоляцію. Ізоляція буде перешкоджати достатньому навантаженню на власну імунну систему організму через випадкові зустрічі з патогенами й іншими чинниками навколишнього середовища, тим самим тренуючи і підтримуючи її у формі. Порівняйте це з погіршенням стану, що відбувається, коли ми недостатньо тренуємося для підтримки здоров'я серця, легень та інших м'язів.

Ідеальне поєднання нестійкої природної імунної системи з вакцинами COVID-19, що є неефективними проти все більш вірулентних мутованих вірусів, призведе до проблем: ті, хто раніше був інфікований COVID-19, і ті, хто був вакцинований, стануть інфікованими штамами, стверджує Босше.

Особливому ризику піддаються вакциновані. Довгоживучі специфічні антитіла, що виробляються вакцинацією, особливо здатні виводити з ладу загальні антитіла організму.

Вакцини менш ефективні проти штамів

Теорія про те, що вакцини менш ефективні, ніж їх штами, була підтверджена в травні в одному неперевіреному експертами дослідженні 14 дослідників з п'яти німецьких медичних шкіл і університетів.

Вони виявили, в порівнянні з вихідним вірусом, високотрансмісивний штам дельта B.1.617 здатний швидше інфікувати пацієнтів, які були раніше вакциновані або вже інфіковані. Штам «Дельта» — один з чотирьох, що класифікуються ВООЗ як «штам, що викликає глобальну стурбованість».

Автори прийшли до висновку, що здатність штаму Дельта ухилятися від специфічних антитіл проти COVID-19 «може сприяти швидкому поширенню цього штаму».

Вони додали: «У суспільстві з високим відсотком людей з уже існуючою імунною реакцією проти SARS-CoV-2, вірусні штами, які можуть ухилятися від імунного контролю, мають виборчу перевагу».

Вони відзначили, що подібне явище могло статися в південноафриканському штамі B.1.351 і бразильській мутації під назвою P.1, які також, мабуть, процвітають серед населення, і придбали імунітет до COVID-19.

Іншими словами, ті, хто несприйнятливий до COVID-19, все ще можуть бути сприйнятливими до більш трансмісивного та / або смертельного штаму вірусу.

Нові штами створюють потребу в нових вакцинах, які, своєю чергою, створюють нові штами.

Інше дослідження, яке ще не пройшло рецензування та підтримує цю теорію, було проведено ізраїльським постачальником медичних послуг Clalit Health Services і Тель-Авівського університету. Було проаналізовано 800 осіб, інфікованих COVID, з них 400 були вакциновані, а 400 — не вакциновані.

Було виявлено, що ті, хто був повністю вакцинований двома вакцинами Pfizer, у вісім разів частіше можуть отримати південноафриканський штам, ніж не вакциновані (хоча розмір вибірки був дуже невеликим). Дослідження також показало, що в порівнянні з тими хто не прищеплювалися, ті хто отримав вакцину Pfizer, з більшою ймовірністю захворіють на британський штам.

Додаткові побоювання були висловлені раніше в цьому році в науковій статті під назвою «Нові мутації викликають привид «імунної втечі»». В ній описано, як більш смертоносні мутації можуть навчитися обходити імунну реакцію у тих, хто раніше видужали, так і у вакцинованих людей. Це дало б мутації перевагу серед населення з високим імунітетом.

В одному прикладі Джессі Блум, біолог-еволюціоніст з Онкологічного дослідницького центру Фреда Хатчінсона, показав, що E484K, мутація тривожного південноафриканського штаму під назвою 501Y.V2, знижує ефективність специфічних антитіл в 10 разів.

Багато експертів наполягають на необхідності нових вакцин для боротьби з хвилею мутацій COVID-19. Інші попереджають, що вакцини, які вводяться під час пандемії, можуть запустити порочне коло, в якому нові штами створюють потребу в нових вакцинах, які, своєю чергою, створюють нові штами.

Лоуренс Соломон — оглядач Epoch Times, автор і виконавчий директор Інституту споживчої політики в Торонто.(Hidden) @LSolomonTweets

Оригінал з'явився в The Epoch Times USA під заголовком: Вакцини від COVID-19 можуть стимулювати різні штами, кажуть ізраїльські та європейські учені.

Ця стаття показує лише думку автора і не обов'язково відображає точку зору Epoch Times Україна.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...