Середа, Тра 25, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Викладачі університетів Нової Зеландії підозрюють, що китайські шпигуни проникли на їхні лекції

П'ятниця, 2 липня 2021 року
Студентка йде на випускну церемонію в Королівський фестивальний зал 13 жовтня 2015 року в Лондоні, Англія. (Dan Kitwood/Getty Images)

Три викладачі з університетів в Новій Зеландії, які спеціалізуються на проблемах Китаю, повідомили, що до них в класи проникали сторонні люди, не студенти університету. Вони спостерігали й проводили зйомку їхніх лекцій.

Влада Нової Зеландії останнім часом стурбована втручанням комуністичної партії Китаю (КПК) у внутрішні справи країни.

Стівен Ноукс з Оклендського університету, старший викладач кафедри політики та міжнародних відносин, сказав, що хтось фотографував його під час занять.

«В аудиторії була людина, яку я не знаю. Він знімав мене на телефон і фотографував слайди моєї лекції, — сказав він в подкасті Red Line. — Мені було дуже некомфортно, але я продовжив лекцію. Більше цієї людини я не бачив».

Кетрін Черчман, фахівець з історії Китаю з Університету Вікторії у Веллінгтоні, сказала, що у 2017 році якийсь молодий чоловік почав виправляти зміст її лекції і викладати «офіційну позицію» з певних історичних питань.

«Я подивилася на нього і подумала: "Що ти взагалі робиш на моїй лекції?" і він сказав: "Я — запрошений вчений"».

Черчман веліла йому піти, а пізніше повідомила, що бачила, як він виходив з автобуса біля посольства Китаю в Веллінгтоні, столиці Нової Зеландії.

Лекційний зал в університеті Вікторії, Веллінгтон, Нова Зеландія, 16 квітня 2004 р. (Michael Bradley/Getty Images)

«Може бути, це просто випадковий збіг. Може, він там жив. Я не знаю», — сказала Черчман.

Анна-Марі Бреді, експерт по Китаю з Кентерберійського університету, розповіла, що в її клас часто приходили люди, яких вона ніколи раніше не зустрічала.

«Я просила вийти з аудиторії людей, які не були моїми студентами. Вони перебували там, щоб спостерігати або заважати. Я їм сказала: "Якщо ви не записані в мій клас і не заплатили за навчання, то не можете перебувати тут"».

Одного разу у 2019 році їй довелося змусити одну жінку піти.

«Вона дійсно хотіла залишитися і спостерігати, але не просто спостерігати — це виглядало гнітюче і навіть страхітливо для деяких моїх студентів», — розповіла Бреді.

Кріс Вілан, генеральний директор Університетів Нової Зеландії, сказала, що отримувала скарги на людей, які відвідують заняття і фотографують студентів.

«Ми не завжди знаємо, чи дійсно вони шпигують. Досить того, що у нас є такі побоювання, і ми закликаємо вчених усвідомити цю проблему», — сказала вона.

За її словами, університети захищають інтелектуальну власність. Вони повинні забезпечити, щоб вільне і відкрите суспільство Нової Зеландії не було підірвано.

Уряд Нової Зеландії продовжує перегляд відносин з Китаєм.

За словами Анни-Марі Бреді, з 2018 року уряд приймає нові закони і робить «тихі політичні зміни», щоб протидіяти іноземному втручанню Пекіна у внутрішні справи країни.

Джерело: The Epoch Times