ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Чорноморські навчання демонструють міцні оборонні зв'язки між НАТО і Україною

Велика Епоха
Військові кораблі НАТО знаходяться в бойовому строю під час маневрів Sea Breeze 2021 в Чорному морі 9 липня 2021 року. (Efrem Lukatsky/AP Photo)

Україна і НАТО провели двотижневі спільні навчання на Чорному морі за участю десятків військових кораблів після конфронтації між ВМС Росії і британським есмінцем біля берегів Криму минулого місяця.

У навчаннях Sea Breeze 2021, що завершилися 10 липня, брали участь близько 30 бойових кораблів і 40 літаків країн — членів НАТО і України. Капітан USS Ross, есмінця ВМС США, який брав участь в навчаннях, сказав, що навчання були проведені з метою покращення взаємодії техніки та персоналу країн-учасниць.

Військовослужбовці ВМС США з есмінця з керованими ракетами типу Arleigh Burke USS Ross спостерігають за патрульним кораблем британських ВМС OPV «Трент» під час маневрів Sea Breeze 2021 в Чорному морі, 7 липня 2021 р. (Efrem Lukatsky/AP Photo)

«Ми хотіли продемонструвати всім, що жодна країна не може претендувати на Чорне море або будь-яку міжнародну водойму, — сказав командувач Джон Д. Джон на борту есмінця з керованими ракетами, який раніше був направлений в цей район для навчань. — Ці водойми належать міжнародному співтовариству, і ми прагнемо забезпечити всім країнам доступ до міжнародних водних шляхів».

Міноборони Росії заявило, що уважно стежить за Sea Breeze. Російські військові також провели серію паралельних навчань в Чорному морі та на південному заході Росії, де військові літаки відпрацьовували техніку бомбардування і розгортання ракет ППО великої дальності для захисту узбережжя.

У червні Росія заявила, що один з її бойових кораблів в Чорному морі на присутніх справив попереджувальні постріли, а військовий літак скинув бомби на шляху HMS Defender, есмінця британських ВМС, щоб вигнати його з прибережних вод Криму.

Росія засудила маневр есмінця Defender як провокацію і попередила, що наступного разу її ВМС можуть відкрити вогонь по військовим кораблям, що запливають в її води.

Великобританія, як і більшість інших країн, яка не визнала анексію Росією Криму у 2014 році, наполягала на тому, що в Defender не стріляли 23 червня, і що він плив в українських водах, коли Росія відправила свої літаки в повітря, і були чутні вибухи.

Цей інцидент підсилив напруженість у відносинах між Росією і союзниками по НАТО.

Президент Росії Володимир Путін заявив на минулому тижні, що інцидент з есмінцем Defender не викликав глобального конфлікту, навіть якби Росія потопила британське судно, тому що Захід знає, що не зможе виграти таку війну. Заява, схоже, свідчить про рішучість Путіна підвищити ставки, якщо подібний інцидент повториться знову.

Командувач Джон сказав, що учасники Sea Breeze використовували своє право перебувати в міжнародних водах. Він схарактеризував навчання як «відчутну демонстрацію нашої прихильності один одному в ім'я безпечного і стабільного регіону Чорного моря».


Джерело: The Epoch Tmes