Понеділок, Вер 27, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

США повинні заборонити цифровий юань Китаю: менеджер з інвестицій

Неділя, 18 липня 2021 року

Китайські банкноти в 100 юанів і банкноти в один долар США в Пекіні 6 січня 2017 року (Fred Dufour/AFP via Getty Images)

Комуністичний режим в Китаї збирається використовувати свою нову контрольовану державою цифрову валюту як троянського коня для поширення свого авторитаризму на весь світ, попереджає менеджер хедж-фонду Кайл Басс, і це може стати «раковою пухлиною», що вразить Сполучені Штати, якщо не заборонити.

«Уявіть собі валюту, яка майже має власну думку», — сказав Басс в недавньому інтерв'ю для каналу EpochTV «Лідери американської думки».

«Він (цифровий юань) знає дані вашого облікового запису, він знає ваш день народження, ваш номер соціального страхування, де ви живете. Він дійсно знає ваші схильності до витрат і то, як ви витрачаєте».

«[Пекін] сподівається отримати величезний вплив у світі, щоб дійсно перестрибнути з того місця, де він знаходиться сьогодні, і домогтися набагато сильніших економічних позицій, а також більше контролю».

Басс, засновник і головний інвестиційний директор Hayman Capital Management з Далласа, мав на увазі цифровий юань, цифрову валюту центрального банку (CBDC), яку Пекін почав досліджувати у 2014 році і розгорнув пілотні випробування в чотирьох містах у 2020 році.

Комуністична партія Китаю (КПК) прагне стати першою в гонитві між урядами, яка впровадила цифрову валюту. 8 липня центральний банк Китаю (Народний банк), оголосив про розширення своїх тестів, заявивши, що цифровий юань буде протестований під час зимових Олімпійських ігор 2022 року в Пекіні.

30 червня китайське державне видання Global Times повідомило, що цифровий юань «може послабити роль долара США у світових валютних розрахунках».

Басс попередив — коли люди будуть переважно використовувати цифровий юань, вони можуть стати об'єктами китайського впливу і примусу.

«Уявіть, якби під час цього інтерв'ю я сказав щось негативне про Комуністичну партію Китаю, а потім використав цифровий юань як оплату, вони могли б просто відключити його або обмежити мою можливість купити квиток на літак в Китай», — сказав Басс.

«Вони могли б впливати на мене так само як вони впливають на своїх людей, якби у мене було достатньо цифрових юанів».

Басс не думає, що найближчим часом цифровий юань стане глобальною резервною валютою, але його широке використання при розрахунках в міжнародних транзакціях викликає занепокоєння.

Зараз китайська валюта, юань, становить лише невелику частину транскордонних платежів, згідно з даними Товариства всесвітніх міжбанківських фінансових телекомунікацій (SWIFT), яке являє собою міжнародну мережу обміну платіжними повідомленнями для більш ніж 11 тис. фінансових установ у 200 з гаком країнах і регіонах.

Станом на січень, згідно з даними SWIFT, на долар США припадало понад 38% світових платежів, за ним слідує євро з 36%, а юань склав 2,42%, збільшившись з 1,88% з грудня 2020 року.

За словами Басса, Китай може змусити компанії використовувати китайський юань, якщо вони хочуть інвестувати в Китай. Країни можуть бути змушені зробити перехід, особливо ті, що приєдналися до ініціативи «Один пояс, один шлях» (BRI).

BRI — це багатомільйонна інфраструктурна схема китайського режиму, запущена в 2013 році для розширення його торгового і політичного впливу на всю Азію, Африку та Європу. Критики стверджують, що BRI загнав країни, які розвиваються в «боргові пастки».

«Вони можуть змусити його використовувати, і уявіть, якою мертвою хваткою вони будуть утримувати весь наш капітал», — говорить Басс.

За його словами, саме природа КПК робить цифровий юань загрозою.

«Комуністична партія Китаю — найбільша загроза світового порядку, заснованого на правилах», — сказав він. Режим «такий хороший у використанні кожної щілини, кожного затишного куточка, кожної нагоди і відкритості, які дає йому наше суспільство».

«Я думаю, що ми повинні заборонити китайську цифрову валюту в Сполучених Штатах. Я знаю, що це звучить гіперболічно, але я вважаю, що ми не можемо дозволити корпораціям або приватним особам США здійснювати операції в [китайській] CBDC ».

Источник: The Epoch Times

Comments   

загрузка...