ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Литва заявляє, що Білорусь використовує нелегальних іммігрантів як зброю

Велика Епоха
Міністр закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс на пресконференції зі своїм німецьким колегою Хайко Маасом в Берліні 17 березня 2021 року. (Hannibal Hanschke/Pool/Reuters)

БРЮССЕЛЬ. Європейський Союз повинен розглянути питання про введення додаткових санкцій відносно Білорусі, оскільки Мінськ незаконно переправляє своїх іммігрантів через кордон в Литву, заявив 12 липня міністр закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс.

Уряд Литви звинувачує білоруську владу у відправленні сотень нелегальних іммігрантів, в основному з Іраку, через кордон в Литву, держави-члена ЄС.

Литва почала будівництво 550-кілометрового загородження з колючого дроту на кордоні з Білоруссю 9 липня — крок, який міністри закордонних справ ЄС повинні були обговорити в Брюсселі.

«Коли біженців використовують як політичну зброю ... Я поговорю зі своїми колегами, щоб у Європейського Союзу була загальна стратегія»,— сказав Ландсберґіс, прибувши на зустріч.

Він припустив, що іммігранти використовувалися як засіб тиску на ЄС, який ввів серію санкцій щодо Білорусі після спірних президентських виборів в серпні минулого року, що супроводжувались придушенням міліцією вуличних протестів.

«Ми повинні бути дуже суворими з режимами, які використовують такі види зброї проти Європейського Союзу», — зазначив Ландсберґіс.

Він вважає, що ЄС повинен розробити п'ятий пакет санкцій після внесення в чорні списки білоруських чиновників. Попередні санкції були реакцією на президентські вибори, але тепер накладаються за ширші зловживання. Лукашенко заперечує фальсифікацію виборів.

Минулого місяця ЄС запровадив широкі економічні санкції проти основних експортних галузей Білорусі, а також банків та фінансів, щоб спробувати вдарити по джерелах доходів президента Олександра Лукашенка, який перебуває при владі з 1994 року.

Керівники ЄС були обурені, коли 23 травня білоруська влада перехопила пасажирський літак, що летів між Афінами і Вільнюсом, і заарештувала дисидента-журналіста і його дівчину. {{ 1}}

Міністерство закордонних справ Литви повідомило «Рейтер», що запропонує поступове розширення економічних санкцій.

Прикордонне агентство ЄС Frontex заявило в понеділок, що відправить додаткових офіцерів, патрульні машини й експертів для спілкування з нелегальними іммігрантами для збору інформації про злочинні мережі.

«Ситуація на кордоні Литви з Білоруссю залишається тривожною. Я вирішив направити в Литву екстрену допомогу, щоб зміцнити зовнішній кордон ЄС», — йдеться в заяві виконавчого директора Frontex Фабріса Леггері.

За даними Frontex, в перший тиждень липня влада Литви зафіксувала понад 800 незаконних перетинів кордону на кордоні з Білоруссю.

У той час як в першій половині року більшість нелегальних іммігрантів прибула з Іраку, Ірану і Сирії, за даними агентства, в липні більшість прибулих склала з громадян Конго, Гамбії, Гвінеї, Малі та Сенегалу.

Джерело: The Epoch Times