ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Facebook, Twitter і Google пригрозили покинути Гонконг через новий закон про конфіденційність

Велика Епоха
Загальний вигляд центрального фінансового району Гонконгу, 11 березня 2021 р. (Tyrone Siu/Reuters)

Азійська промислова група, в яку входять Google, Facebook і Twitter, попередила, що технологічні компанії припинять надання послуг в Гонконзі, якщо місто продовжить змінювати закони про конфіденційність.

Попередження прозвучало в листі, відправленому Азійській інтернет-коаліції, членами якої є також Apple Inc, LinkedIn та інші.

«Пропоновані поправки до законів про недоторканність приватного життя в Гонконзі можуть привести до того, що окремі особи будуть піддані "суворим санкціям"», — йдеться в листі від 25 червня, адресованому уповноваженому з питань конфіденційності персональних даних в Гонконзі Аді Чунг Лай-лін.

«Введення санкцій, спрямованих проти окремих осіб, не відповідає світовим нормам і тенденціям», — сказано в листі, зміст якого вперше було опубліковано в Wall Street Journal.

«Єдиний спосіб уникнути цих санкцій для технологічних компаній — це утриматися від інвестування і пропозиції своїх послуг в Гонконзі, тим самим позбавивши своїх гонконзьких підприємств і споживачів, а також створивши нові бар'єри для торгівлі».

В шестисторінковому листі керівник Азійської інтернет-коаліції Джефф Пейн визнав, що пропоновані поправки зосереджені на безпеці і конфіденційності особистих даних людей.

«Однак ми хочемо підкреслити, що доксінг викликає серйозну заклопотаність», — написав він.

Під час протестів в Гонконзі у 2019 році доксінг (публічне розкриття персональної або конфіденційної інформації про особу або організацію без їх згоди) став предметом пильної уваги після публікації даних поліції в інтернеті.

Домашні адреси деяких офіцерів поліції і шкіл їхніх дітей були також розголошені деякими протестувальниками, які погрожували їм та їхнім сім'ям в інтернеті.

«Ми ... вважаємо, що будь-який антидоксінгове законодавство, яке може привести до обмеження свободи слова, повинно ґрунтуватися на принципах необхідності і пропорційності», — заявила Азійська інтернет-коаліція.

Гонконг був британською колонією до того, як в 1997 році повернувся під китайське правління з гарантією постійних свобод. Але активісти, які виступають за демократію заявляють, що Пекін позбавив їх цих свобод, особливо у зв'язку з прийняттям минулого року закону про національну безпеку, який забороняє інакомислення.

Источник: The Epoch Times