Субота, Жов 23, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

США занесли в чорний список 19 китайських організацій за сприяння геноциду і військовій модернізації

Неділя, 11 липня 2021 року

Ворота «центру професійного навчання» в Дабанчен, в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі, Китай, 4 вересня 2018 р. (Thomas Peter/Reuters)

Адміністрація президента США 9 липня додала до свого економічного чорного списку 19 китайських організацій за їхнє сприяння порушенню прав людини і підтримці військової агресії в китайському Сіньцзяні.

До чорного списку також потрапили 15 організацій з Росії та Ірану, всього у чорному списку 34 організацій.

«Міністерство торгівлі як і раніше вживає рішучих заходів боротьби з організаціями, що допускають порушення прав людини в Сіньцзяні або використовують американські технології для посилення дестабілізуючих дій Китаю», — заявила міністр торгівлі Джина Раймондо.

Міністр додала, що Департамент США про повинен використовувати експортний контроль, щоб виявляти і карати спроби «отримати доступ до товарів американського виробництва для підривної діяльності».

Торговий чорний список США забороняє фірмам експортувати і передавати продукти або технології з країни без отримання додаткових ліцензій від Міністерства торгівлі.

Серед тих, хто підпав під санкції — Xinjiang Lianhai Chuangzhi Information Technology Co., дочірня компанія державного військового підрядника, яка у квітні отримала визнання за досягнення в галузі штучного інтелекту.

Найбільша китайська інвестиційна холдингова фірма Xinjiang Sailing Information Technology була названа у звіті за 2017 рік (pdf) «піонером в боротьбі з тероризмом» в Сіньцзяні. Такими термінами китайський режим часто виправдовує придушення мільйонів мусульман в регіоні.

«Фірма надає технології для державних органів Китаю, включаючи поліцію, для забезпечення безпеки», — йдеться в повідомленні.

Компанія планує експортувати таке обладнання в ісламські країни, включаючи Ірак, Іран, Сирію й Афганістан, в рамках ініціативи «один пояс, один шлях», глобального інфраструктурного проєкту китайського режиму вартістю 1 трильйон доларів, призначений для розширення економічного і політичного впливу Китаю в Азії, Європі та Африці.

У червні, після того, як сім найбагатших демократичних країн світу (G7) колективно засудили порушення прав людини в Китаї, Міністерство торгівлі США націлилося на п'ять китайських фірм, які використовували примусову працю за участю уйгурів та інших представників мусульманських меншин.

Збирання урожаю бавовни на полі в Хамі, на крайньому заході Китаю, в районі Сіньцзян, 20 вересня 2011 р. (STR/AFP/Getty Images)

У тому ж місяці адміністрація Байдена також розширила чорний список часів Трампа, заборонивши інвестувати в 59 китайських оборонних і технологічних компаній, що займаються «розробкою або використанням китайських технологій для сприяння репресіям або серйозним порушенням прав людини».

9 липня офіційний представник Міністерства закордонних справ Китаю заявив, що проблема Сіньцзяна є внутрішньою справою країни, і звинуватив США в спробі «дестабілізувати Сіньцзян».

Ставлення китайського режиму до сіньцзянських уйгурів викликало осуд в усьому світі. Комітет у закордонних справах Великої Британії 8 липня опублікував звіт, в якому міститься заклик до уряду вжити більш жорстких заходів, в тому числі бойкотувати зимові Олімпійські ігри в Пекіні 2022 року і заборонити імпорт товарів з Китаю.

За кілька днів до цього французька прокуратура почала розслідування відносно чотирьох роздрібних торговців модним одягом, підозрюваних в приховуванні «злочинів проти людяності».

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...