Четвер, Тра 26, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Джонсон пообіцяв штрафувати компанії соціальних мереж, які не зуміли позбутися «ненависті і расизму»

Четвер, 22 липня 2021 року
Прем'єр-міністр Борис Джонсон виступає в Палаті громад в Лондоні 14 липня 2021 року. (House of Commons via PA)

Як заявив в середу прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон, компаніям соціальних мереж було сказано, що вони повинні будуть видалити зі своїх платформ «ненависницький» або «расистський» контент, інакше їм загрожують великі штрафи.

Прем'єр-міністр Джонсон сказав:

«Я зустрівся з представниками Facebook, Twitter, TikTok, Snapchat і Instagram. Я абсолютно ясно дав їм зрозуміти, що ми приймемо законодавчі заходи для вирішення цієї проблеми — в Законі про шкоду в Інтернеті. Тобто, якщо вони не позбудуться ненависті і расизму на своїх платформах, їм загрожують штрафи в розмірі 10% від їх глобальних доходів».

«Ми робимо практичні кроки для того, щоб режим заборони був змінений таким чином, що якщо ви винні в расистських образах в Інтернеті, то на футбольний матч ви не потрапите».

Він також пообіцяв змінити футбольну систему штрафів, щоб вона поширювалася на зловживання в Інтернеті. Постанови забороняють людям відвідувати футбольні матчі, якщо вони визнані винними в "відповідному правопорушенні".

Законопроєкт про безпеку в Інтернеті

Уряд Великобританії раніше ухвалив новий закон, що наділяє його повноваженнями штрафувати компанії соціальних мереж.

У травні опублікований законопроєкт (pdf) перспективного напряму про безпеку в Інтернеті (Online Safety Bill), який просувався як «провідний у світі підхід» ( «world-leading approach») до регулювання онлайн-простору.

Законопроєкт вводить «обов'язок піклуватися», вимагаючи, від сайтів соціальних мереж, вебсайтів, додатків та інших сервісів, що розміщують призначений для користувача контент або дозволяють людям спілкуватися з іншими людьми в мережі, «видаляти і обмежувати поширення незаконного і шкідливого контенту, такого як: сексуальне насильство над дітьми, терористичні матеріали і матеріали про самогубства ».

Згідно із заявою уряду, законопроєкт також спрямований на боротьбу з «расистськими зловживаннями», шахрайством і «дезінформацією».

Британський регулятор зв'язку Ofcom матиме право штрафувати компанії до 18 мільйонів фунтів (25 мільйонів доларів) або 10% річного глобального обороту, в залежності від того, що більше, і блокувати доступ до сайтів, якщо компанії не виконають свій обов'язок «борг турботи».

Якщо компанії як і раніше «Не активізують свої зусилля по підвищенню безпеки», для керівників вищої ланки може бути введено новий кримінальний злочин.

Уряд заявив, що законопроєкт також спрямований на підтримку демократичних дебатів в Інтернеті, вимагаючи від компаній захищати контент, певний як «демократично важливий», забезпечуючи доступ користувачів до журналістського контенту, розміщеному на їх платформах, і забороняючи їм дискримінувати певні політичні точки зору.

Але законопроєкт зазнав критики з боку групи захисту цивільних свобод «Індекс цензури» (Index on Censorship), яка назвала його «катастрофічним для свободи слова».

Джерело: The Epoch Times