Субота, Тра 21, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

ВООЗ: Вакцини від COVID-19 не слід змішувати та поєднувати

Четвер, 15 липня 2021 року
Чоловік здає кров на аналіз на антитіла в Будапешті, Угорщина, у четвер, 8 липня 2021 року (Laszlo Balogh/AP)

Всесвітня організація охорони здоров'я попередила, що не слід змішувати та поєднувати вакцини від COVID-19 різних виробників, назвавши це «небезпечною тенденцією».

Сумья Свамінатан, головний науковий співробітник ВООЗ, заявила 12 липня, що необхідно більше даних, перш ніж можна буде оцінити належний вплив вакцин на здоров'я.

«Це трохи небезпечна тенденція, — сказала Свамінатан на онлайн-брифінгу. — У країнах буде хаос, якщо громадяни почнуть вирішувати, коли і хто буде приймати другу, третю і четверту дози».

Однак її коментарі, мабуть, суперечать тому, що Стратегічна консультативна група експертів ВООЗ заявила в червні про те, що вакцину Pfizer можна використовувати як другу дозу після початкової дози AstraZeneca, якщо друга доза AstraZeneca недоступна.

Свамінатан зазначила, що існують дослідження практики змішання вакцин, і послалася на статтю Оксфордського університету, в якій аналізується результат введення людині вакцини AstraZeneca, а потім Pfizer. Відповідно до пресрелізу про дослідження, це «викликало більш високі антитіла і Т-клітинні відповіді», але при цьому зазначалося, що «найвища відповідь антитіл спостерігалася після двох доз Pfizer-BioNTech, а найвища відповідь Т-лімфоцитів в Оксфорді — AstraZeneca, а потім Pfizer-BioNTech».

Головний науковий співробітник ВООЗ Сумья Свамінатан дає інтерв'ю AFP у Женеві 8 травня 2021 м (Fabrice Coffrini / AFP via Getty Images)

Коментарі надходять у зв'язку з тим, що деякі країни заявили, що будуть змішувати вакцини різних виробників. Представники охорони здоров'я Таїланду заявили, що схвалили змішування доз китайської вакцини Sinovac і AstraZeneca.

«Це зроблено для поліпшення захисту від штаму "Дельта" і підвищення рівня імунітету проти хвороби», — заявив журналістам міністр охорони здоров'я Таїланду Анутін Чарнвіракул.

Це сталося після того, як дослідження, проведене в Таїланді, показало, що Sinovac не може забезпечити довгостроковий захист.

А в'єтнамські офіційні особи заявили, що запропонують вакцину від Pfizer в якості другої дози для осіб, які отримали першу дозу AstraZeneca.

«Вакцини Pfizer матимуть пріоритет для людей, яким було зроблено перше щеплення AstraZeneca 8-12 тижнів тому», — йдеться в заяві.

Інші країни, включаючи Канаду, Іспанію і Південну Корею, вже схвалили подібне змішування доз в основному через побоювання з приводу рідкісних і потенційно смертельних тромбів, пов'язаних зі щепленням AstraZeneca.

Джерело: The Epoch Times