ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай заробляє на американцях за допомогою глобальної програми вакцинації проти COVID-19

Велика Епоха
Працівник пакує коробки вакцин AstraZeneca COVID-19, що є частиною програми Covax, метою якої є забезпечення рівний доступ до щеплень проти COVID-19 після того, як вони були доставлені в міжнародний аеропорт Івато в Антананаріву, Мадагаскар 8 травня 2021 року. . (Mamyrael/AFP через Getty Images)

Бюджетні слухання Сенату США показали, що китайський режим відмовився від внесків в глобальну програму вакцинації COVID-19, відому як COVAX (COVID-19 Vaccines Global Access), яка фінансово підтримується США, проте отримує за цією програмою гроші.

«Китай почав цю [пандемію], відмовився брати участь в COVAX, не вносить гроші, не надає вакцини, але потім COVAX платить йому за вакцини. Це дивно, дивно, м'яко кажучи» — сенатор Джим Ріш, високопоставлений член Комітету з міжнародних відносин, сказав на бюджетних слуханнях 2022 фінансового року Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) 14 липня.

«Китайська вакцина, здається, низької якості в порівнянні з тією, що ми виробляємо» — сказав сенатор Ріш.

Сенатор задав поставив питання Саманті Пауер (Samantha Power), адміністратору USAID, чому COVAX купує китайські вакцини від COVID-19. Саманта Пауер відповіла, що просто американські фармацевтичні фабрики не могли виробляти достатньої кількості вакцин і що у COVAX не було вибору, окрім як купувати китайські вакцини.

COVAX є загальносвітовою ініціативою щодо забезпечення доступу до вакцин COVID-19. США бере участь в COVAX через USAID, включаючи придбання і постачання безпечних і ефективних вакцин COVID-19 для найбільш вразливих і схильних до ризику груп населення у світі.

Слухання

Слухання 14 липня були зосереджені на бюджеті USAID на 2022 рік, частина якого буде використана для покупки вакцин і їх доставлення в бідні країни.

Сенатор Боб Менендес, голова Комітету з міжнародних відносин, кинув під сумнів постачання вакцини. Він висловив стурбованість у зв'язку з тим, що китайський режим використовує вакцини для нанесення шкоди демократії і прав людини у світі.

«Китайська (вакцина від COVID-19) є по всій Західній півкулі» — сказав Менендес.

Однак, китайські вакцини не допомогли цим країнам отримати імунітет від нового коронавірусу COVID-19, також відомого як вірус КПК* (Комуністичної партії Китаю).

Менендес також навів Венесуелу як приклад, коли 150 000 осіб втекли з країни після того, як підтримуваний Китаєм диктаторський президент Ніколас Мадуро наказав армії, використовуючи вироблену в Китаї зброю, придушити протестувальників, які потребують демократії і свободи.

Насправді багато урядів в Західній півкулі прагнуть використовувати вакцини, зроблені в США. За словами Менендеса, Президент Домініканської Республіки зараз стоїть перед життєво важливим рішенням щодо вибору вакцини і роль США в тому, щоб або дозволити йому купити китайську вакцину, або ж надати йому можливість купити американські вакцини, через те, що Домініканська Республіка не може знайти канал для покупки вакцин США.

Як пояснила Пауер, причина, з якої ці країни не могли отримати американські вакцини, в тому, що виробництво американських вакцин обмежено.

«Індія відкликала дози, які відповідно до очікувань COVAX повинні були забезпечити вакцинацію другою дозою» — сказала вона. Потім Пауер заявила, що доступні тільки китайські вакцини, і тому COVAX замовив їх.

Пауер погодилася з тим, що купівля китайських вакцин є дивною: «Це жахливо, що Пекін вирішив отримати прибуток на цих вакцинах, а не зробити фінансовий внесок в COVAX або пожертвувати державі дози для людей, які відчайдушно цього потребують». Але вона наполягала на купівлі двох типів вакцин, зроблених в Китаї.

Голос народу

Американці ймовірно не згодні з поясненням Пауер і останні опитування показують, що дві третини американців вважають, що Китай повинен виплатити компенсацію за пандемію.

Шістдесят три відсотки американців вважають, що пекінська влада повинна виплатити компенсацію за шкоду, заподіяну пандемією COVID-19, навіть якщо поширення вірусу було випадковим, свідчить соціологічне опитування, проведене TIPP Poll для Центру політики безпеки (консервативний аналітичний центр у Вашингтоні - ред.), результати якого були оголошені 13 липня.

Це число збільшується до 78%, якщо поточні розслідування покажуть, що китайський режим навмисне припустився поширення вірусу.

Опитування також показало, що 49% з 1424 учасників опитування, американців, вважали, що вірус КПК «був розроблений в лабораторії», і чверть опитаних були переконані, що пекінська влада створила вірус і допустила його розповсюдження навмисно.

Результати опитування Politico-Harvard Poll, оголошені 9 липня, подібні до результатів опитування TIPP Poll. Опитування Politico-Harvard Poll показує, що 52% з 1009 опитаних американців вважають, що вірус КПК походить від «витоку з лабораторії в Китаї».

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: The Epoch Times