ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Масові протести у Франції проти обов'язкового вакцинування і санітарної перепустки (ВІДЕО)

Велика Епоха
Масові виступи проти обов'язкового вакцинування і санітарного пропуску. (Photo SEBASTIEN SALOM-GOMIS/AFP via Getty Images)

Десятки тисяч протестувальників вийшли в другій половині дня суботи на вулиці по всій Франції, від Марселя до Ліля, від Монпельє до Парижа. «Свобода», «Макрон — диктатор» — по всій Франції гасла у всіх однакові.

«Існують сумніви в ефективності вакцини проти Covid, просто ми ще не знаємо наслідків від цієї вакцини, приготовленої на швидку руку, якою Макрон хоче нас прищеплювати», — заявляє 39-річна Рита, медпрацівник, на виступі в Монпельє, де, за даними префектури, 5500 осіб вийшли з протестами на вулиці.

У Старому порту Марселя протестували 5000 учасників, посилаючись на «погану інформованість».

Тисячі маніфестантів у Ніцці: жовті жилети, противники санітарних пропусків, обов'язкової вакцинації або вакцинації взагалі кілька годин виступали в центрі міста.

На заході країни, в Бордо, де влада заборонила вуличні виступи, 1 200 демонстрантів зібралися в центрі міста.

У Тулузі префектура нарахувала 2500 маніфестантів, як і в Меці, багато в жовтих жилетах і білих накидках.

«Ні нацистській перепустці», «Фальшива пандемія, справжня диктатура», «Країна Пастера, ні перепустками» або «Я не штрих-код», — таке можна було прочитати на плакатах виступаючих.

У Страсбурзі (префектура) зібралося 2800 осіб, серед яких були люди з жовтою зіркою на одязі, зауважив журналіст з AFP. У Нансі їх було понад 1200 осіб.

Тисячі маніфестантів у столиці розділилися по трьох районах.

Перша колона вирушила від Palais-Royal і перетинала Сену з криками: «Свобода», «Ні санітарній диктатурі» або «Макрон у відставку».

На кількох плакатах із зображенням жовтої зірки можна було також прочитати: «санітарна перепустка».

Перед початком ходи Ніколас Дюпон-Еньян, лідер партії «Вставай, Франція» (Debout la France), провів пресконференцію перед будівлею Конституційної ради, на якій сказав: «Безпрецедентне зловживання влади». На його думку, введення санітарних пропусків — «це крок назустріч диктатурі».

Водночас на півдні столиці пройшла маніфестація з 1500 учасників, її супроводжували поліцейські загородження.

Після 14:30 з 14 округу вирушив кортеж до кварталу Жюссьє, учасники несли плакати: «Розшукується Французька демократична республіка, яка зникла 12 липня 2021 року», «Ні санітарним перепусткам, стоп диктатурі», і гасла «Свобода», «Макрон — диктатор».

«Ми за жовті жилети і проти обмеження свободи. Такі закони гублять свободу, якщо нам не дозволяють вийти на вулицю. Однак ми завжди на вулиці», — говорить «жовтий жилет» Жером Родрігес.

«Ми зовсім не проти вакцин. Ми тільки за особисту свободу, за те, щоб кожен сам вирішував, вакцинуватися чи ні. Досить тесту на СНІД, він повинен бути безкоштовним», — додають 30-річні Орелі і Тіфані, обидві працюють в місцевому торговому центрі.

Була також невелика кількість протестувальників в інших, невирішених місцях, наприклад, на площі Республіки.

Маніфестації пройшли в багатьох інших містах Франції, наприклад, Кімпер (400 осіб), Перпіньян (1200), Клермон-Ферран (1.700) або Валенс (2300).

У суботу пройшли маніфестації і в таких містах, як Ліон, Сент-Етьєні, Роані чи Осері та багатьох інших містах.

Джерело: The Epoch Times