ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ЄС оприлюднив план зі збільшення частки поновлюваних джерел енергії в структурі енергетики до 40% до 2030 року

Велика Епоха
Електрогенеруючі турбіни вітряків на заході у вітропарку в Гаврінкурі, Франція, 14 квітня 2021 року (Pascal Rossignol/Reuters)

ЛОНДОН — Європейський Союз повинен збільшити обсяг використовуваної відновлюваної енергії та скоротити споживання енергії до 2030 року відповідно до пропозицій, опублікованих виконавчою Комісією блоку 14 липня 2021 року, аби допомогти досягти більш амбітної мети по скороченню викидів парникових газів.

В рамках пакета кліматичної політики Комісія запропонувала переглянути правила ЄС щодо відновлюваних джерел енергії, які визначають, наскільки швидко блок повинен збільшити використання таких джерел, як енергія вітру, сонця і біомаси, що отримується при спалюванні деревних гранул — пелетів або тріски.

Мета полягає в тому, щоб реалізувати юридично взяті зобов'язання по скороченню чистих викидів в ЄС на 55 % до 2030 року в порівнянні з рівнем 1990-х років і усунути їх до 2050 року.

Щоб допомогти досягти такої цілі на 2050 рік, Комісія поставила перед ЄС більш амбітну проміжну мету — подвоїти частку поновлюваних джерел енергії до 40% в кінцевому споживанні до 2030 року, в порівнянні з 20%, які були заплановані в 2019 році.

Це замінює попередній цільовий показник з поновлюваних джерел енергії в 32% до 2030 року, який, за оцінками Комісії, можна було реально виконати.

Як зазначив Ігнасіо Галан — голова і головний виконавчий директор іспанської енергетичної компанії Iberdrola, що займається розвитком відновлюваної енергії з 1992 року: «Збільшення цільового показника поновлюваних джерел енергії до 40% до 2030 року — це амбітна, але досяжна мета. Технологічні досягнення і скорочення витрат у вітро- і сонячну енергетику і накопиченні енергії означають, що поновлювані джерела енергії є сьогодні найбільш конкурентоспроможною формою виробництва електроенергії».

«Кожній країні потрібно буде розробити власні процеси планування і видачі дозволів, для гарантій того, що проєкти будуть реалізовані в необхідних тимчасових рамках», — додав він.

Комісія також запропонувала посилити правила, які визначають, чи можна відносити енергію, одержувану при спалюванні деревини, до категорії поновлюваних і зараховувати її для досягнення зелених цілей. Для цього потрібні електро- теплоелектростанції, що працюють на біомасі, потужністю від 5 мегават і вище, щоб відповідати критеріям стійкості і забезпечувати значне скорочення викидів у порівнянні зі спалюванням викопного палива. В цей час установки, що працюють на біомасі з потужністю менше ніж 20 мегаватів, звільнені від цих вимог.

Енергоефективність

Пакет заходів під назвою «Готовність до 55-ї році» ("Fit for 55" package) повинен бути узгоджений країнами ЄС і Європейським парламентом, і цей процес може зайняти близько двох років. Він також націлений на енергозбереження, ставлячи перед країнами ЄС мета, колективно скоротити споживання енергії на 9% до 2030 року в порівнянні з їх прогнозованим енергоспоживанням до цієї дати згідно з поточними планами.

Щоб досягти цієї мети, країни повинні будуть вжити заходів щодо скорочення їх кінцевого споживання енергії на 1,5% щороку в період з 2024 по 2030 роки, що майже у два рази більше чинної вимоги, яка становить 0,8%.

Це можна зробити шляхом, наприклад, теплоізоляції будівель або установки більш енергоефективних систем опалення та охолодження.

В Європі щорічно оновлюється всього 1% будівель за новими енергоефективними технологіями. Брюссель сподівається, що країни зможуть скористатися коштами фонду відновлення економіки ЄС від COVID-19 в розмірі 800 мільярдів євро, щоб запустити хвилю «зелених» ремонтів, збільшуючи і кількість робочих місць в будівельному секторі.

Комісія заявила, що всі доходи від аукціонів з продажу дозволів на викиди вуглецю, в рамках Системи торгівлі викидами ЄС і національних аукціонів по викидах CO2, повинні бути спрямовані на зелені інвестиції, включаючи інвестиції в заходи з підвищення енергоефективності та поновлювані джерела енергії.

На цей час країни ЄС повинні відремонтувати 3% будівель центрального уряду старої споруди. Будинки центрального уряду становлять менш як 1% від, приблизно, 260 мільйонів будівель в ЄС, в той час, як громадські будівлі становлять, приблизно, 10%.


Джерело: The Epoch Times