ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

2,3 трильйона доларів інвестицій США в Китай тягнуть Америку вниз

Велика Епоха
Вивіска Wall St. висить біля Нью-Йоркської фондової біржі в Нью-Йорку 23 березня 2021 року. (Angela Weiss/AFP via Getty Images)

Інвестори зі США вклали в Китай понад 2,3 трильйона доларів в період з 1992 року, 180 000 транзакцій з яких вкладені в акції в Китаї і в Гонконзі, як стало відомо з неопублікованого урядового документа. Документ від 2021 року недавно отриманий The Epoch Times, відстежує понад 6000 корпоративних та інституціональних інвесторів з США. Він ґрунтується на публічній інформації за листопад 2020 року, зібраної з офіційних документів Комісії з цінних паперів і бірж.

Як показник для вимірювання ступеня, в якій американські інвестори субсидують китайські ринки капіталу за рахунок припливу доларів і вносять внески у розвиток китайської держави шляхом внутрішнього корпоративного зростання, ми беремо суму ринкової вартості всіх вкладень інвесторів, зібрану по роках. З цієї статистики ми також можемо вивести, в доларовому вираженні, ступінь, в якій капітал інвесторів США, в тому числі державних пенсійних фондів, схильний до 'ризику Китаю', і ступінь, в якій клас інституційних інвесторів США перетинається з державними активами Китаю — зазначено в документі.

Згідно з урядовим фінансового аналізу, сума вкладень США в Китай у 6000 найбільших інвесторів перевищує 2,3 трильйона доларів.Приблизно 2 трильйони доларів з цієї суми інвестуються в публічні китайські компанії, а 276 мільярдів доларів інвестуються в приватні компанії (цифри не завжди збігаються через округлення). Понад 48 мільярдів доларів з цих інвестицій знаходяться в чорних списках державних організацій США.

США інвестують понад 152 мільярдів доларів в державні підприємства Китаю. США інвестують понад 47,8 мільярда доларів в «комуністичні китайські військові компанії», і понад 6 мільярдів доларів припадає на національні збройні сили Китаю.

«Відкриття КПК (компартією Китаю) своїх фінансових ринків допомогло зміцнити силу партії та військово-промислового комплексу країни, забезпечити нагляд і репресії над етнічними меншинами в Сіньцзяні і підтримати зовсім іншу політику, яка суперечить національній і економічній безпеці, а також моралі та інтересам США», — написав в електронному листі Майкл Вессель — комісар американо-китайської комісії з огляду економіки і безпеки.

Згідно з документом, інвестиції США в Китай включають 646 мільярдів доларів в заборонені додатки таких компаній, як Alibaba, Tencent і Ant Group. Інші інвестиції США в технологічний сектор Китаю, включають понад 220,9 млрд доларів у штучний інтелект, 88,9 млрд доларів у банківську справу, 50,4 млрд доларів у біотехнологію, 44,8 млрд доларів в інформаційні компанії, 42,7 млрд доларів в телекомунікації, 31 млрд доларів у фармацевтику, 20,8 млрд доларів у напівпровідники, 6,1 млрд доларів в IT, 3,8 мільярда доларів на спостереження, 1,3 мільярда доларів на робототехніку і 1,2 мільярда доларів на аерокосмічну і оборонну промисловість.

«Адміністрація Байдена повинна зупинити жадібність і страх втрати вигоди, які керують інвестиціями в Китай на Волл-стріт і відсторонитися від режиму, який був офіційно визнаний Державним департаментом США геноцидом», — написав інвестор Кайл Басс. «Саме цей розкол лежить в основі розриву між Міністерством оборони США, Радою національної безпеки і погано інформованими інвесторами, які шукають свіжі пропозиції на китайських ринках». У минулому Кайл Басс займався короткостроковими продажами китайської і гонконзької валют.

20 найбільших інвесторів США в китайські (включаючи Гонконг) підприємства показані в Таблиці 1. Згідно з урядовим аналізом, Blackrock є найбільшим інвестором, в тому числі понад 155 мільярдів доларів, вкладених в більш ніж 1500 цінних паперів. JP Morgan Chase & Co інвестувала понад 140 мільярдів доларів в китайські підприємства, а Vanguard Group — понад 130 мільярдів доларів. Інші імена в топ-20 включають Citigroup, Morgan Stanley і Goldman Sachs.

Таблица 1: 20 крупнейших инвесторов США в Китае и Гонконге

«Абсолютно безглуздо інвестувати в Китай, де немає відмінностей між комерційними підприємствами та військовим сектором, в рамках урядової стратегії військово-цивільного злиття, особливо коли уряд ясно дав зрозуміти, що Китай є нашим противником і має намір чинити військові дії проти США і наших союзників», — повідомило джерело у Вашингтоні. Він сказав: «Абсолютно абсурдно інвестувати в країну, де ринки капіталу не засновані на фундаментальних принципах, а працюють як казино, і де прибуток від інвестицій менший, ніж прибуток, отриманий на ринках США в середньостроковій і довгостроковій перспективі. Нам необхідно заново вивчити, хто керує нашими інвестиційними рішеннями, і які можуть бути ці мотиви. Економічна життєздатність і стійкість, схоже, не входять до уваги цих інституційних інвесторів».

Крістофер Моріц, який працював в Шанхаї у великому інвестиційному банку, а в цей час керує інвестиційною консалтинговою фірмою, підняв питання, які мають на увазі потенційний конфлікт інтересів серед деяких офіційних осіб у Вашингтоні. Він зазначив, що: «Положення Blackrock на китайських акціях просто приголомшує, і тим більше турбують тісні зв'язки Blackrock з адміністрацією Байдена і Демократичною партією».

Він також написав: «Колишній глава відділу сталого інвестування Blackrock очолює Національну економічну раду Байдена. Колишній керівник апарату — Ларрі Фінк зараз заступник секретаря скарбниці. Колишній фахівець з глобальної інвестиційної стратегії Blackrock є головним економічним радником Камали Харріс. У той час, як Ларрі Фінк з Blackrock приділяє пріоритетну увагу інвестуванню в екологічне, соціальне і корпоративне управління та соціальні питання, Blackrock вклала величезні інвестиції в брудні китайські підприємства, включаючи China Merchant Bank і Hikvision». Крістофер Моріц сказав, що обидві ці інвестиції знаходяться в державних чорних списках.

Іншими великими інвесторами в китайські цінні папери є штати і пенсійні фонди, як показано в Таблиці 2. Найбільшими такими інвесторами є штат Каліфорнія, який вклав понад 8,4 мільярда доларів, а також корпорація Alaska Permanent Fund Corp з більш ніж 2 мільярдами доларів і Пенсійна система вчителів. Техас вклав понад 1,1 мільярда доларів. Інші штати США з великими інвестиціями в Китай, по черзі величини, включають Нью-Йорк, Нью-Джерсі, Колорадо, Вісконсин, Кентуккі, Огайо, Пенсильванії, Флориду, Північну Кароліну, Юту, Орегон і Іллінойс.

Таблиця 2: Найбільші активи держави і пенсійних фондів в Китаї та Гонконгу

«Каліфорнійська пенсійна система (CalPERS) являє собою ще один тривожний приклад того, як фінансові установи США та урядові установи підживлюють гегемоністські амбіції Китаю за рахунок пенсійних доларів», — написав пан Моріц. «З 8,4 мільярда доларів, що знаходяться в авуарах китайських компаній в штаті Каліфорнія, понад 850 мільйонів доларів припадають на державні підприємства, особливо банки, які беруть участь в андеррайтингу китайської ініціативи 'Один пояс, один шлях' (Belt & Road Initiative), а також в телекомунікаційних компаніях, які знаходяться на передньому краї державного нагляду Китаю. До 2019 році головним інвестиційним директором Каліфорнійської пенсійної системи був Юй Бен Мен, який раніше обіймав посаду заступника головного інвестиційного директора Державного валютного управління Китаю».

Комісар Вессель написав: «Очікується, що темпи надходження коштів інвесторів з США до Китаю будуть рости, підриваючи нашу здатність протистояти загрозам, які політика КПК представляє для нашої країни і наших цінностей. Прийшов час накласти всеосяжні обмеження на потоки коштів і приборкати найманську діяльність Волл-стріт, приватний капітал та інші інвестиційні інтереси».

Американці не продають мотузку Китаю, на якій він планує нас повісити. Ми платимо їм за це. Уряду США, включаючи лідерів Конгресу США, давно слід було б поставити в пріоритет припинення будь-яких подальших американських і міжнародних інвестицій в Китай, відшкодовуючи при цьому все можливе, попри драконівський контроль над капіталом в Китаї.

Чому наші політичні лідери цього ще не зробили? Чи не занадто вони зобов'язані найвпливовішим інвесторам Америки, їх пожертвам на виборчі кампанії і щедрості лобіювання? В цьому випадку Китай буде платити Волл-стріт у вигляді прибутку, а ці інвестори, своєю чергою, будуть використовувати цей прибуток, щоб вплинути на уряд, щоб закрити очі на не припинюване знекровлення Америки.

Автор статті — Андерс Кор отримав ступінь бакалавра і магістра політичних наук Єльського університету в 2001 році і докторський ступінь в галузі державного управління Гарвардського університету в 2008 році. Він є директором Corr Analytics Inc. — видавця журналу політичних ризиків, і провів великі дослідження в Північній Америці, Європі та Азії.Він є автором книг «Концентрація влади» (The Concentration of Power), яка виходить у 2021 році і «Зазіхання заборонені (No Trespassing), а також редагував книги« Великі держави, великі стратегії» (Great Powers, Grand Strategies).

Погляди, виражені в цій статті, є думкою автора і не обов'язково показують погляди The Epoch Times.

Слідкуйте за повідомленнями Андерса в Twitter: @anderscorr


Джерело: The Epoch Times