Понеділок, Вер 27, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Мільйони афганських біженців через війну шукатимуть притулку

Четвер, 29 липня 2021 року

Афганські сили безпеки охороняють вулиці в перший день свята Курбан-Байрам 20 липня 2021 року в Кабулі, Афганістан. (Aula Bronstein/Getty Images)

Радник з національної безпеки Афганістану Хамдулла Мохіб закликав до подальшої підтримки афганських збройних сил. «Нам потрібна підтримка афганських військово-повітряних сил, афганських спецпідрозділів, спецпризначенців, які ведуть велику частину бойових дій», — сказав Мохіб в інтерв'ю Bild. Також необхідна подальша технічна підтримка, — додав він.

«Ми не просимо нікого повертатися і вводити на територію свої війська. Ми будемо воювати». За його словами, мова йде про підвищення потенціалу афганських військово-повітряних сил і сил спеціального призначення. Водночас радник з безпеки закликав до суворих санкцій проти Пакистану: «Всі країни повинні зрозуміти, де лежить суть проблеми — і зробити це відкрито». За його словами, суть проблеми полягає в Пакистані. «Санкції проти Пакистану повинні бути посилені. Країна також має бути більш ізольованою».

Афганістан попереджає про нову хвилю біженців

Радник з національної безпеки Афганістану Хамдулла Мохіб попередив про нову хвилю біженців у зв'язку з кризою в Афганістані. «Потенційно мільйони людей можуть покинути Афганістан», — сказав він в інтерв'ю газеті Bild. В цей час через ескалацію війни багато афганців змушені покинути свої будинки і переїхати в міста.

«Ми намагаємося дати їм притулок, нагодувати і подбати про них. Але як бідній країні, що знаходиться в стані війни, з обмеженими ресурсами, це важко», — сказав Мохіб. Скільки з них в результаті приїде в Європу, залежить від ресурсів цих людей, сказав він. «Найбідніші з них не доберуться так далеко», — сказав афганець. «Але ті, у кого середній дохід або є трохи грошей, постараються дістатися з ними до самого безпечного місця».

За словами Мохіба, Європа розглядається як безпечне і стабільне місце, куди люди хочуть потрапити. «Якщо Афганістан буде стабільним, якщо в Афганістані буде мир, афганці — я можу вас запевнити — не захочуть покидати свою батьківщину», — сказав радник з безпеки. «Талібан — це не афганські сили, як стверджують багато. Ми боремося з ідеологічними зомбі, які нападають на афганців».

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...