Понеділок, Вер 27, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Індія стверджує про 419 тисяч смертей від коронавірусу. Американські дослідники називають цифру не менше 3,4 мільйона осіб померлих

Середа, 28 липня 2021 року

Індійці чекають щеплення від коронавірусу. (INDRANIL MUKHERJEE/AFP via Getty Images)

Індія відкинула оцінку американських дослідників, згідно з якою кількість загиблих від коронавірусу в країні, ймовірно, становить не менше 3,4 мільйона — і, отже, в кілька разів більше, ніж офіційно заявлена. Кілька штатів тепер будуть звіряти свої дані про смерті, заявив уряд в Нью-Делі. Однак малоймовірно, що смерті не були зареєстровані. В Індії 419 000 осіб офіційно померли від коронавірусу.

У дослідженні, опублікованому у вівторок Центром глобального розвитку в США, говориться, що від 3,4 до 4,7 мільйона осіб в Індії, ймовірно, померли від Covid-19. Для свого дослідження вчені в основному проаналізували дані про так звані зайві смерті в Індії та порівняли рівень смертності від коронавірусу в Індії з показниками в інших країнах.

Вчені зазнали критики

Індійський уряд розкритикував методологію вчених. Припущення про те, що всі зайві смерті були викликані коронавірусом, «не ґрунтується на фактах і повністю абсурдно». Передумова, що ймовірність померти від наслідків зараження коронавірусів в різних країнах однакова, є «голослівною».

Індія запровадила дуже «ретельну стратегію відстеження контактів», а також має «величезні можливості для тестування», підкреслив уряд в Нью-Делі. Можливо, що не всі інфекції коронавірусу були виявлені. Однак в разі смерті це малоймовірно.

Водночас уряд підкреслив, що Міністерство охорони здоров'я в Нью-Делі тільки збирає дані від регіональної влади. Уряди штатів «неодноразово просили» точно реєструвати випадки смерті від коронавірусу.

Згідно з американським дослідженням, реальне число смертей в Індії приблизно в десять разів вище, ніж стверджує влада.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...