ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Індія стверджує про 419 тисяч смертей від коронавірусу. Американські дослідники називають цифру не менше 3,4 мільйона осіб померлих

Велика Епоха
Індійці чекають щеплення від коронавірусу. (INDRANIL MUKHERJEE/AFP via Getty Images)

Індія відкинула оцінку американських дослідників, згідно з якою кількість загиблих від коронавірусу в країні, ймовірно, становить не менше 3,4 мільйона — і, отже, в кілька разів більше, ніж офіційно заявлена. Кілька штатів тепер будуть звіряти свої дані про смерті, заявив уряд в Нью-Делі. Однак малоймовірно, що смерті не були зареєстровані. В Індії 419 000 осіб офіційно померли від коронавірусу.

У дослідженні, опублікованому у вівторок Центром глобального розвитку в США, говориться, що від 3,4 до 4,7 мільйона осіб в Індії, ймовірно, померли від Covid-19. Для свого дослідження вчені в основному проаналізували дані про так звані зайві смерті в Індії та порівняли рівень смертності від коронавірусу в Індії з показниками в інших країнах.

Вчені зазнали критики

Індійський уряд розкритикував методологію вчених. Припущення про те, що всі зайві смерті були викликані коронавірусом, «не ґрунтується на фактах і повністю абсурдно». Передумова, що ймовірність померти від наслідків зараження коронавірусів в різних країнах однакова, є «голослівною».

Індія запровадила дуже «ретельну стратегію відстеження контактів», а також має «величезні можливості для тестування», підкреслив уряд в Нью-Делі. Можливо, що не всі інфекції коронавірусу були виявлені. Однак в разі смерті це малоймовірно.

Водночас уряд підкреслив, що Міністерство охорони здоров'я в Нью-Делі тільки збирає дані від регіональної влади. Уряди штатів «неодноразово просили» точно реєструвати випадки смерті від коронавірусу.

Згідно з американським дослідженням, реальне число смертей в Індії приблизно в десять разів вище, ніж стверджує влада.

Джерело: The Epoch Times