Понеділок, Вер 27, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Найсуворіший паспорт вакцинації COVID-19 введений у Саудівській Аравії

Неділя, 25 липня 2021 року

Чоловік в масці, через пандемію коронавірус COVID-19, проходить повз пошкодженого силосу на нафтовому підприємстві Saudi Aramco в саудівському місті Джидда на Червоному морі, 24 листопада 2020 року. (Fayez Nureldine/AFP via Getty Images)

Невакцинованим особам буде заборонено відвідувати майже всі громадські місця.

Саудівська Аравія оголосила, можливо, про найсуворіші у світі обмеження, пов'язані з COVID-19, і заборонить невакцинованим особам відвідувати майже всі громадські місця.

Міністерство муніципальних та сільськогосподарських справ Саудівського Королівства оголосило на цьому тижні, що з 1 серпня невакциновані особи не зможуть відвідувати торгові центри, торгові площі, ринки і роздрібні магазини.

Люди також повинні будуть пред'явити докази вакцинації, щоб їх пустили в ресторани, на весілля, вечірки, кафе, перукарні, салони та інші заклади.

"У продовження зусиль міністерства із захисту здоров'я населення, потрібно вакцинувати працівників і відвідувачів [які працюють або будуть входити] в ряд муніципальних установ", — йдеться в заяві міністерства.

Раніше на цьому тижні міністерство також заявило, що громадяни Саудівської Аравії повинні будуть зробити дві дози вакцини COVID-19 перед поїздкою за межі країни. Ця вимога не поширюється на дітей віком до 12 років, заявили в міністерстві внутрішніх справ, за даними телеканалу Al Arabiya.

Державне Саудівське агентство друку повідомило, що останні заяви були зроблені "у світлі поширення нових штамів вірусу, низьку ефективність однієї дози вакцини проти цих нових штамів, а також на підставі досліджень і наукових розробок, які показують, що отримання двох доз захистить від цих нових штамів", — повідомляє телеканал Al Arabiya.

В цей час Саудівська Аравія дозволяє використання мРНК-вакцин Moderna і Pfizer, а також вакцини AstraZeneca.

На сьогодні близько 41 відсотка саудівців отримали хоча б одну дозу вакцини, а близько 12 відсотків повністю вакциновані проти COVID-19, повідомляє https://ourworldindata.org/covid-vaccinations організація "Наш світ в даних", заснована Оксфордським університетом.

У Сполучених Штатах системи паспортів вакцинації, подібні до тієї, яку збирається використовувати Саудівська Аравія, були відзначені як потенційне порушення права людей на приватне життя. Американський союз громадянських свобод (ACLU) і деякі республіканці заявили, що паспорта вакцинації можуть створити безліч проблем, зокрема створення дворівневого суспільства, що складатиметься з вакцинованих і невакцинованих людей.

Деякі американські штати, очолювані губернаторами-республіканцями, також заборонили системи паспортів вакцинації на різних рівнях. Наприклад, губернатор Флориди Рон ДеСантіс на початку цього року підписав законопроєкт, що забороняє використання таких систем приватними організаціями, а не тільки державними установами та агентствами штату.

Білий дім у своїх публічних коментарях не наполягав на введенні федерального мандата на вакцинацію, хоча прессекретар Джен Псакі минулого місяця запропонувала приватним компаніям використовувати паспортні системи.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...