ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Франції жінка померла через кілька днів після першої ін'єкції препарату AstraZeneca від множинних тромбозів

Велика Епоха
Флакони з вакциною AstraZeneca COVID-19 (CHRISTOF STACHE / AFP via Getty Images)

61-річна француженка Бернадетт отримала перший укол AstraZeneca. Через десять днів вона померла від численних тромбів. Її чоловік захотів, «щоб про це дізналися всі, щоб більше не траплялося подібного». Результати розтину показали, що смерть його дружини «на 99% викликана AstraZeneca».

Перший укол в п'ятницю, 26 березня, був і останнім ...

Домініку 64 роки, а Бернадетт був 61 рік, вони жили в Кулоні, що в Па-де-Кале. Отримавши листа від організації Соціальна медична допомога сільськогосподарським працівникам (MSA) про обов'язкове медичне страхування для зайнятих в сільському господарстві, він одразу ж пішов в аптеку.

«Фармацевт сказала мені, що моя дружина також має право на цю медичну допомогу. Це спосіб захисту літніх», — розповів Домінік студії France 3 Hauts-de-France.

Пара ніколи раніше не стикалася з Covid-19. У п'ятницю, 25 березня, подружжя отримало першу ін'єкцію.

Через вісім днів у Бернадетт з'являються вторинні ефекти

Через тиждень, 2 квітня, у Бернадетт почалася діарея, нудота, і болі в животі.

«Я викликав фармацевта, і вона сказала, що нам слід прийти і зробити тест на антиген. Ми так і зробили», — розповів Домінік.

Але тест був негативним. Після короткого поліпшення стан здоров'я Бернадетт з неділі на понеділок, 5 квітня, помітно погіршився. Після важкої ночі Бернадетт не пішла на роботу, її стан погіршився, і подружжя викликало швидку допомогу.

Приблизно о 17 годині «вони відвезли її в лікарню в Кале. Через деякий час мені подзвонили і повідомили, що її відправлять на вертольоті в Ліль. Вони визначили тромбоз, і її стан погіршувався швидше, ніж вони очікували», — додає Домінік. Коли чоловік зателефонував головному лікарю лікарні Роже Саленгро в Ліль о 22:30, той повідомив йому, що діагноз його дружини підтвердився.

У ніч на вівторок, 6 квітня, процес прискорився.

«На першу годину ночі мені зателефонував лікар і сказав, що вона не переживе цю ніч», — згадує Домінік.

Коли він приїхав в лікарню, дружина вже була без свідомості. Вона померла о 4 годині 40 хв.

Зв'язок між смертю і вакцинацією «підтверджений на 99%»

Наступного ранку лікар швидкої допомоги зв'язався з Домініком і попросив дозвіл на «проведення розтину», через те, що причиною смерті його дружини були «численні тромби». Висновок підтвердився через 12 тижнів очікування і численних дзвінків у різні служби. Результат розтину підтвердив, що смерть Бернадетт була пов'язана з вакцинацією AstraZeneca «на 99%».

Домінік виявився перед вибором: скористатися гарантійним фондом, але в цьому випадку «був би неможливий процес», або боротися за справедливість. Для Домініка гроші не були рушійним мотивом.

«Я не прагну ні до грошей, ні до помсти. Я хочу одного, щоб це стало відомим і щоб подібного більше не відбувалося», — запевняє він.

Для адвоката Домініка «немає ніякого сумніву» в тому, що вакцина прямо пов'язана зі смертю Бернадетт. «Він мені так написав, він також написав республіканському прокурору в Булонь». Домінік має намір подати скаргу і продовжувати свій громадянський запит.

AstraZeneca вже стала предметом полеміки

Національне агентство медичної безпеки вже зареєструвало «22 070 випадки небажаного впливу» з початку вакцинації препаратом AstraZeneca. Ці вторинні ефекти схожі з синдромом псевдогрипу і є «часто дуже інтенсивними», підкреслює France 3.

Стурбоване ризиком тромбозу у щеплених вакциною AstraZeneca, Європейське агентство медичних препаратів (EMA) приступило до його вивчення. Виявлено зв'язок між ними, при цьому експерти вважають, що серйозні вторинні ефекти рідкісні, всього кілька десятків випадків на один мільйон вакцинованих осіб в Європі, робить висновок France 3.

Джерело: The Epoch Times