ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Сотні дітей в лондонських будинках опіки десятиліттями піддавалися жорстокому поводженню, стверджує британське розслідування

Велика Епоха
Дитячий будинок в Англії (Christopher Furlong/Getty Images)

Сотні дітей, які перебували під опікою одного з лондонських органів влади району Ламбет, десятиліттями піддавалися сексуальному насильству і расизму. В опублікованому 27 липня звіті про розслідування описується мученицька смерть сотень дітей, починаючи з 1960-х років. Згідно зі звітом, неповнолітні, які живуть в інтернатах і з названими батьками, піддавалися зґвалтуванням, нападам і насильству з боку соціальних працівників, які вважали себе «недоторканними» через «культуру дивитися крізь пальці».

Незалежне розслідування сексуального насильства над дітьми (IICSA) розслідувало випадки насильства в п'яти інтернатах протягом декількох десятиліть. За словами секретаря комітету Джона О'Брайена, це найгірший з 15 звітів, написаних IICSA за останні роки. Більш ранні розслідування стосувалися зловживань в католицькій або англіканській церквах, а також в британському парламенті.

Зґвалтування і сексуальне насильство

Владі південного району Лондона відомо про 705 випадках зґвалтування і сексуального насильства, щодо колишніх постояльців будинків. Число незареєстрованих випадків, ймовірно, набагато вище.

Співробітники ставилися до прийомних дітей «як до нікчемних» і проявляли до них «холоднокровну зневагу». Дітям, які повідомили про жорстоке поводження, не вірили. Лише в одному випадку службовці були притягнуті до відповідальності. Багато з постраждалих також повідомили, що «насильство, залякування і расизм були звичайним явищем».

«Це єдиний звіт, який я регулярно відкладав убік, тому що описи просто безжалісні», — сказав О'Брайен.

В той час громадськість була в основному зайнята боротьбою з центральним урядом Великобританії при Маргарет Тетчер, а не турботою про соціальні служби, критикується у звіті. Він рекомендує поліції провести розслідування у справі хлопчика, який перед смертю в 1977 році повідомив про сексуальне насильство з боку вихователя.

Джерело: The Epoch Times